Následuje
Speciál

Volejbalisté Liberce si poradili s Kladnem a slaví postup do extraligového finále

Liberecká Dukla slaví postup do finále volejbalové extraligy, když ve čtvrtém zápasu semifinálové série zvítězila nad Kladnem 3:1 a stejným poměrem ovládla i celou sérii. V bojích o titul liberecké čeká Jihostroj České Budějovice.

Volejbalisté Liberce
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Liberecký tým dokázal jako první v sérii uspět venku. Poté co v úterý doma porazil kladenské Orly 3:0, tentokrát po rozpačitém začátku otočil průběh a o titul si zahraje po třech letech. V roce 2016 usedla Dukla na trůn po finálové sérii s Brnem.

Hosté začali ustrašeně, měli problém zpracovat servis kladenských volejbalistů a kouč Michal Nekola střídal. Ze hřiště šli mladíci Srb a Indra, kteří byli hvězdami předchozího semifinálového duelu, i polský smečař Pietruczuk. A ostřílení Štokr, Správka i nahrávač Biernat tým uklidnili.

Liberci pak vyšel začátek druhého setu, Orly opět srážely nepřesnosti a po ztracené koncovce třetího setu už jen zdramatizovali závěr série. Pohodlný náskok Dukla udržela a postup do finále už si vzít nenechala. Zdobil ji nejen lepší útok, ale i skvělá obrana a také 14 bodových bloků. Velkou měrou k postupu přispěl slovinský smečař Grut, který byl vyhlášen hvězdou zápasu.

"V celé sérii jsme byli lepší na servisu a v obraně. Dáme si dva dny volna a do finále půjdeme s čistou hlavou," řekl kouč Nekola. Milan Fortuník se svými svěřenci potřetí za sebou stříbrné medaile nezíská. "Zoufale jsme útočili po celou sérii. Někdy jsme to dokázali dohnat servisem nebo blokem, ale byli jsme horší," zmínil největší slabinu.

Kladno se utká o bronz s Ostravou, jež v semifinále podlehla Jihostroji 0:3 na zápasy.

Kladno - Liberec 1:3 (19, -20, -23, -21)

Nejvíce bodů: Sobotka 18, Vemič 13, Hýský 12 - Grut a Štokr po 18, Veselý a Správka po 10. Konečný stav série: 1:3.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy