Dohráno MOL Cup

Volejbalisté Liberce a hráčky Prostějova potvrdili v lize roli favoritů

Praha – Volejbalisté Liberce i Českých Budějovic v patnáctém kole ligy mužů potvrdili roli favoritů a bez problémů si na své konto připsali další vítězství. Vedoucí tým tabulky Liberec vyhrál ve Starém Městě 3:0, druhé České Budějovice vyhrály stejným poměrem v hale Odolene vody. Dařilo se i suverénnímu lídrovi ženské ligy volejbalistek z Prostějova, který v posledním kole porazil Brno 3:0.

Liberečtí volejbalisté, kteří v týdnu postoupili do čtvrtfinále evropského Vyzývacího poháru, zvládli domácí zápas proti Starému Městu v tréninkovém tempu. Po zisku "povinných" tří bodů tak nadále platí, že svěřenci trenéra Michala Nekoly ještě v této sezoně na své palubovce neprohráli.

Také mistrovský Jihostroj potvrdil roli favorita a v Odoleně Vodě za 70 minut hladce zvítězil. Pouze úvod hostům nevyšel, jejich nevynucených chyb dokázalo Aero využít k vedení 10:7. Jakmile Českobudějovičtí zpřesnili hru, nebylo o jejich vítězství sebemenších pochyb.

Volejbalistky Prostějova zaznamenaly v sezoně jedinou prohru

Volejbalistky Prostějova prošly základní částí extraligy s jedinou prohrou. V 18. kole si obhájkyně titulu poradily s posledním celkem tabulky SG Brno snadno 3:0 a před začátkem nadstavby mají v čele stále sedmibodový náskok před Olympem. Ten v pražském derby zvítězil v hale Slavie 3:1.

Slavia přitom mohla vést 2:0, ale setbol ve druhé sadě nevyužila. "To podle mého soudu ovlivnilo další vývoj utkání. Sahali jsme minimálně po bodu," prohlásil trenér slávistek Jiří Vojík.

Kouč Olympu Stanislav Mitáč očekával, že utkání nebude jednoduché. "Promarnili jsme koncovku prvního setu z vedení 21:18, a to se s námi neslo až do konce setu druhého. Ten jsme s velkým štěstím dokázali vyhrát 26:24 a od té chvíle jsme bezpečně kráčeli za vítězstvím," řekl Mitáč.

V nadstavbové skupině I budou s Prostějovem a Olympem hrát ještě Přerov, Frýdek-Místek a Olomouc. Ze spodní pětice, kterou tvoří Slavia, KP Brno, Šternberk, Ostrava a SG Brno, si nejlepší trio zajistí postup do čtvrtfinále play-off.

První z deseti nadstavbových kol je na programu v sobotu 2. února.

Volejbal: ČZU Praha - Havířov

Uniqa extraliga volejbalistů - 15. kolo: Příbram - Brno 3:1 (-24, 22, 13, 23) Nejvíce bodů: Patucha 21, Moník 16, Leikep 13 - Kuliha a Mlčuch po 12, Katona 11. Zlín - Ústí nad Labem 3:0 (17, 20, 19) Nejvíce bodů: Kolář 13, Kostoláni 11, Čajan 10 - Procházka 8, M. Mach 7, Mooz 5. ČZU Praha - Havířov 3:0 (21, 18, 22) Nejvíce bodů: Finger 19, Marel 10, Böhm 9 - Kramar 18, Kotas 6, Duda 5. Liberec - Staré Město 3:0 (13, 22, 18) Nejvíce bodů: Hadrava 19, Kaminski a Burrow po 10 - Paták 10, Vašíček 8. Odolena Voda - České Budějovice 0:3 (-19, -19, -17).