Volejbalisté Kladna ubojovali výhru v Příbrami a drží druhé místo

I po čtvrtém kole vládnou volejbalisté Kladna extralize. Neporažení jsou i po čtvrtém kole a drží druhé místo v tabulce dva body za mistrovským Karlovarskem. V Příbrami byli "Orli" velmi blízko tříbodovému zisku, ale ve čtvrtém setu neproměnili mečbol a výhru vybojovali až 3:2. Pětisetový zápas odehráli už potřetí ze čtyř kol.

Blokující kladenské trio v utkání s Lvi Praha
zdroj: Kladno Volejbal

Karlovarsko už ve středeční předehrávce uspělo v Brně (3:0), dnes se odehrálo zbylých pět zápasů, přičemž v nově třináctičlenné soutěži měli volno Lvi Praha. Na devíti bodech stejně jako Kladno je i Odolena Voda po výhře nad nováčkem Benátkami nad Jizerou 3:1 a také Liberec, jenž zásluhou čtyřiadvacetibodového Lukáše Demara uspěl 3:1 v Ostravě.

Stejným výsledkem zvítězili dnes i hráči Beskyd v Ústí nad Labem, zato ani set nenechal českobudějovický Jihostroj nejhoršímu celku minulé sezony Zlínu. Hosté ale dnes proti favoritovi měli setbol.

"Tahle výhra obzvlášť potěší, protože na tom nejsme dobře po zdravotní stránce. Táhnout mužstvo musejí mladí hráči. Začátek byl nervózní, a když jsme zvládli koncovku prvního setu, tak to bylo mnohem lepší," uvedl kouč Jihočechů René Dvořák.