Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Nizozemsko

Volejbalisté jsou před kvalifikací MS oslabení. Kouč Šmejkal se zlobí

Praha - Ještě před vánočními svátky se sešly obě volejbalové reprezentace. Na začátku ledna totiž sehrají kvalifikační turnaje na světový šampionát. Zatímco mužský národní tým sehraje důležitá utkání na domácí půdě v Opavě, ženské reprezentantky poletí do Bulharska. Oběma celkům chybí hned několik klíčových hráčů a zejména trenér mužského týmu Zdeněk Šmejkal neskrývá rozladění.

Čeští volejbalisté hrají s Bulharskem
zdroj: ČT24

Řada hráčů je zraněných, několik opor dalo místo náročné přípravy přednost strávení vánočních svátků s rodinami. To rozladilo kouče Šmejkala, který se přesto chce o postup poprat.

Zranění jsou třeba Jakub Veselý, který je po operaci kolena, či další blokař Jiří Král, jenž si léčí bolavou patu. Doma zůstali nahrávač Lukáš Ticháček nebo smečař Kamil Baránek, jenž reprezentaci odmítl kvůli Vánocům. "Je to jejich rozhodnutí, já to respektuji, nebudu nikoho přemlouvat. Ale pokud se týmu podaří postoupit na MS, doufám, že budou respektovat i moje rozhodnutí, koho na MS vezmu," řekl Šmejkal.

Štokr: Není čas na novinky

"Dost hráčů mi tam chybí, je to dost zklamání," řekl univerzál Jan Štokr. "Hodně se to vyměnilo, ale už není čas na nějaké novinky. Snad nás ta situace stmelí a bude to šance pro mladé. Já jsem se do týmu dostal za podobné situace," uvedl Štokr. "Budeme bojovat, ale je jasné, že to bude těžké, nevíme, jak se sehrajeme. Ale musíme bojovat o každý míč, o každý set, může to hrát roli," prohlásil.

Je nám líto, video expirovalo.
Volejbalisté se připravují na kvalifikaci MS

Svěřenci trenéra Šmejkala se v sobotu přesunou do Nymburka. Volno dostanou jen na Štědrý den, 25. prosince odjedou do Opavy a před Silvestrem čekají tým tři přípravná utkání v Popradu se Slovenskem. V pátek 3. ledna nastoupí v kvalifikaci proti Nizozemsku, o den později budou hrát s Kyprem a v neděli 5. ledna je čeká zřejmě klíčové utkání s Bulharskem.

Trenér Zdeněk Šmejkal:

"Hráči by si měli uvědomit, že hrát o mistrovství světa má určitou váhu. Snažil jsem se s nimi mluvit, ale nikoho jsem nepřesvědčoval. Padla slova, že pokud to dostanou příkazem, tak pojedou, ale tak já nekomunikuji."

Z pěti kvalifikačních skupin postoupí vítězové, na šampionát se dostane i nejlepší celek z druhého místa. U žen je postupový klíč podobný s tím rozdílem, že na MS se kvalifikují dva týmy z druhých míst.

Ženy budou hrát ve stejném termínu jako muži v Bulharsku postupně s Běloruskem, favorizovanými Bulharkami a Slovenskem. "Je to nepříjemná skupina, hrajeme s Bulharkami doma, navíc máme dost absencí. Někdo kvůli zranění, další už nechtějí reprezentovat a další si chtějí odpočinout," pokrčil rameny italský trenér českého výběru Carlo Parisi. "Přesto chceme bojovat a pokusit se postoupit," ujistil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy