Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Za oponou Velké ceny

Volejbalisté Francii potrápili, favoritovi však nevzali ani set

Tourcoing (Francie) - I své druhé utkání ve Světové lize prohráli ve vzájemném střetnutí s Francií 0:3. V Tourcoingu však vzdorovali po vyrovnanějším průběhu než v předchozím utkání, když svému soupeři podlehli po setech 25:27, 24:26 a 22:25.

Čeští volejbalisté
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Dneska jsme se zlepšili ve všech činnostech a chvílemi jsme měli nad Francouzi převahu. Škoda, že se nezvládla jediná koncovka. Každopádně se po třítýdenní náročné štaci máme od čeho odpíchnout. Chtěl bych tímto oslovit všechny fanoušky, aby nás přišli podpořit při domácích zápasech," uvedl kapitán Aleš Holubec. 

Výběr trenéra Zdeňka Šmejkala klesl v tabulce s čtyřmi body za dvě předchozí pětisetové výhry v Asii na poslední čtvrté místo, zato Francouzi mají s plným počtem 18 bodů a jediným ztraceným setem už téměř jistý postup do Final Four druhé divize.

Po páteční hladké porážce se Čechům povedlo favorizovaného soupeře v úvodu zaskočit a za stavu 1:5 si domácí kouč Laurent Tillie bral oddechový čas. Francouzské rozpaky však netrvaly dlouho, semifinalisté loňského mistrovství světa ztrátu rychle smazali a po třetím setbolu zvládli i vyrovnanou koncovku.

Bývalý trenér české reprezentace Tillie do druhé sady domácí sestavu prostřídal, posadil dvě velké opory Rouziera a Ngapetha, ale i jejich náhradníci si vedli zdatně a udržovali náskok. Slabší chvilku si vybrali jen v závěru, kdy dovolili Čechům otočit na 21:22, jenže také další těsná koncovka patřila jim.

V třetím dějství poslal domácí kouč do hry také svého syna Kévina a Francouzi nadále těžili z lepšího servisu i útoku. Po dvou Sidibeových esech vedli už 17:12, ale bojovný soupeř kontroval čtyřmi body v řadě a kapitán Holubec blokem vyrovnal. Hosté se drželi až do stavu 22:22, poslední tři výměny ale neuhráli.

Odvetnou část Světové ligy zahájí čeští volejbalisté znovu proti Francii 19. června v Českých Budějovicích. Poté přivítají v Liberci Korejce a nakonec v Opavě japonský tým. 

Francie - ČR 3:0 (25, 24, 22)

Rozhodčí: Huhtaniska (Fin.), Barnstorf (Něm.). Čas: 83 min. Diváci: 2200. Nejvíce bodů Francie: Sidibe 14, Marechal 10, Le Goff 9.

Sestava a body ČR: Habr 1, Konečný 15, Veselý 7, Holubec 5, Baránek 4, A. Bartoš 10, libero Pfeffer - Michálek 7, R. Mach.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy