Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MONETA Czech Open 2021

Volejbalisté do 21 let na MS podruhé prohráli a přišli o šanci na postup

Brno - Čeští volejbalisté do 21 let prohráli ve druhém utkání na mistrovství světa v Brně s Polskem 0:3. Tým trenéra Ivana Pelikána tak po páteční porážce 2:3 s Kanadou ztratil naději na postup mezi nejlepší osmičku a šampionát dohraje ve skupině o deváté až šestnácté místo v Českých Budějovicích. V neděli ještě čeká domácí volejbalisty poslední zápas v brněnské základní skupině s Marokem.

Ilustrační foto
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Domácí tým přitom hrál v prvních dvou setech s favorizovanými Poláky vyrovnanou partii, doplatil však na chyby v koncovce. Bojovně naladěný český výběr v prvním dějství odvrátil pět polských setbolů, nakonec ale prohrál 27:29.

"Do zápasu jsme vstoupili podle představ. Takticky nám hra fungovala, nicméně Poláci udělali o jednu až dvě chybičky méně. Několikrát jsme vedli, bohužel jsme náskok nedokázali udržet," řekl Pelikán. Tým táhla v úvodu zápasu trojice Šmídl, Šulc a Džavoronok. Důrazně zakončující Poláci těžili z útoků ze druhé vlny, které český celek jen s obtížemi bránil.Po ztracené koncovce vyrovnaného druhého setu se odpor českého týmu zhroutil. 

Poláci snadno získali sedmibodový náskok a zápas dotáhli bez problémů k vítěznému konci. "Zásadní rozdíl byl v tom, že jsme na rozdíl od soupeře nedokázali zatlačit. Ve třetím setu už ukázali svou sílu na servisu. Neměli jsme proti nim šanci. Chyběly dva tři míče vyřešit lépe a mohlo to být jinak. Prohry nás mrzí hlavně kvůli fanouškům, nemohli jsme se jim odvděčit výhrou," poznamenal kapitán českého týmu Kristián Červinka.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy