Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Volejbalisté chtějí napravit dojem. Proti jsou Korejci

Liberec - Pět porážek zatím mají za sebou ve Světové lize čeští volejbalisté. Tuto šňůru chtějí přetrhnout a zlepšit pošramocený dojem. Svěřence trenéra Zdeňka Šmejkala čekají v pátek a v sobotu Korejci, nad kterými slavili před třemi týdny zatím poslední výhru v soutěži. První ze zápasů sledujte od 18:00 na ČT sport a našem webu, druhý v sobotu od 18:00 exkluzivně na webu ČT sport.

Trenér českých volejbalistů Zdeněk Šmejkal
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Jižní Korea je známá šikovností s balonem a minimem chyb. Jejich výkon je navíc podpořen velkou radostí ze hry," řekl kapitán týmu Aleš Holubec před zápasy v liberecké Home Credit Areně. Češi mají z osmi zápasů ve skupině dvě výhry a se čtyřmi body jsou poslední. Stále ale mají šanci dostat se na druhou příčku za suverénní Francii, k tomu ale potřebují porazit dvakrát Korejce i Japonce, a to nejlépe vždy za tři body.

"Náš cíl do letošního ročníku Světové ligy byl nejhůře druhé místo ve skupině, takže pořád máme o co hrát," prohlásil Holubec. "Motivace ve sportu jsou spokojení fanoušci a každá výhra s tak kvalitními soupeři," doplnil. Trenér Šmejkal udělal pro zápasy s Koreou jednu změnu v sestavě. Místo nahrávače Zdeňka Haníka se do týmu vrátil liberecký extraligový mistr Jakub Janouch.

Před týdnem proti Francii volejbalisty podporovala zaplněná hala v Českých Budějovicích a hráči doufají, že stejná atmosféra bude i v Liberci. "Přijďte nás podpořit," vyzval univerzál Jan Štokr, který se proti francouzské obraně blýskl 25 body. "Za atmosféru se lidem odvděčíme body do tabulky," slíbil blokař Holubec.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy