Následuje
SP Česko

Volejbalisté Budějovic šokovali Cuneo a získali první výhru

Cuneo - Volejbalisté Českých Budějovic se dočkali v Lize mistrů historicky prvního vítězství, které senzačně vybojovali v Itálii. Na palubovce Cunea vyhráli 3:0 po setech 30:28, 25:20 a 25:23. Na úkor obrovského favorita se tak dostali rázem do hry o postup ze skupiny, v níž před týdnem podlehli francouzskému týmu Poitiers a ve které ještě figuruje německý Unterhaching.

Volejbalisté Českých Budějovic
zdroj: ČTK autor: David Veis

Jihočeši dokonale zaskočili italského vicemistra, který si zřejmě myslel, že mu výhra nad českým šampionem spadne sama do klína. Tým Jana Svobody potrestal Cuneo za profesorskou hru s vydatnou podporou letních posil, zkušených reprezentantů Petra Zapletala s Jakubem Novotným. Své maximum však ze sebe vymačkali i ostatní českobudějovičtí hráči.

Jakub Novotný: "Máme perfektní pocity, vždyť jsme vyhráli první zápas v Lize mistrů! Podařilo se nám soupeře v prvním setu zaskočit. V úvodu hrál italský tým profesorsky, my toho využili. Pak už je těžké i pro takové družstvo, jakým Cuneo je, se z útlumu dostat."

Čeští mistři naznačili hned v úvodu, že by už rádi tříleté čekání na první úspěch v elitní evropské soutěži ukončili. Dvakrát vedli, jenomže k prvnímu technickému time outu šlo Cuneo s tříbodovým náskokem 8:5. S pomocí Novotného servisu a důrazu venezuelského smečaře Rojase hostující celek srovnal krok a za stavu 12:12 dokonce donutil italské hvězdy k oddechovému času. Tým kouče Svobody úspěšně útočil po Zapletalových nahrávkách středem hřiště a za stavu 23:24 sahal po senzačně vyhraném setu.

Dva setboly ale Jihostroj nevyužil, šanci dostali Italové, kteří neproměnili dokonce tři, a tak České Budějovice vyhrály první set nad jedním z nejlepších světových týmů. I po změně stran mistr české extraligy udržel kvalitu. Trenér Svoboda svěřil důvěru stejné základní sestavě, na lavičce zůstal reprezentant Mach a do sestavy Cunea se nevešel další blokař národního týmu Veselý. České Budějovice se v koncovce znovu dostaly do vedení 19:18 a už tak ztichlé tribuny ziskem druhé sady ještě více umlčely.

Třetí sadu odstartoval Svobodův tým skvěle (4:1) a Italové vyslali do boje brazilského univerzála Vissota, měřícího 212 cm. Drama v koncovce vrcholilo, Novotný nasměroval Jihočechy k dvoubodovému vedení a druhý mečbol za stavu 24:23 proměnil kapitán Sukuba. Hostující volejbalisté se pak oddávali radosti z největšího úspěchu klubové kariéry. "Vyrovnanou hrou bez výkyvů jsme dokončili zápas. Jsme nesmírně rádi, že jsme vyhráli a splnili v Lize mistrů první cíl," dodal Novotný.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy