Sportovní zprávy

Volejbalisté Brna po výhře nad Zlínem bodovali i v Ostravě

Praha - Volejbalisté Brna po nečekaném vítězství nad vedoucím Zlínem sahali v extralize po výhře i v utkání s obhájcem titulu z Ostravy. V soupeřově hale nakonec Brňané prohráli 2:3, pod vedením ředitele klubu Martina Gerži však bodovali i v druhém zápasu po odvolání trenéra Miroslava Malána.

Utkání Zlín - Brno
zdroj: ČT24

Vicemistři z Českých Budějovic neztratili v Ústí nad Labem ani set a v tabulce se posunuli na druhé místo. Domácí měli v třetím dějství dva setboly, ale nevyužili je a prohráli 27:29. "Nebyl to z naší strany dobrý zápas. Myslím, že hráči nedokázali přehodit z atraktivního utkání Ligy mistrů proti Rzeszowu na obyčejný zápas v extralize, na povinné vítězství. Byl to náš nejhorší letošní výkon, utrápený, nedařilo se nám, ale i proto můžeme být rádi za vítězství tři nula," řekl trenér hostů Jan Svoboda. Hladce zvítězila také Příbram doma nad Havířovem, Staré Město uhrálo v Praze proti ČZU jeden set a zůstalo v tabulce bez bodu poslední.

9. kolo extraligy volejbalistů

Ostrava - Brno 3:2 (-23, 22, -22, 19, 11) Nejvíce bodů: Mauler 23, Široký 21, Fořt 16 - Katona 21, Mlčuch 20, Kubalec 14. Příbram - Havířov 3:0 (23, 18, 20), Ústí nad Labem - České Budějovice 0:3 (-22, -20, -27), ČZU Praha - Staré Město 3:1 (-21, 21, 13, 18).