Je nám líto, video expirovalo.

Volejbalisté Brna jako první v sezoně přemohli Karlovarsko

Brněnští volejbalisté jako první v extraligové sezoně porazili Karlovarsko. Na domácí palubovce zvítězili v dohrávaném 5. kole 3:2 a skalp nejúspěšnějšího týmu minulého nedokončeného ročníku získali poprvé od předloňského března. Se Západočechy přitom dvakrát prohrávali, nejtěsnějším rozdílem ale dokázali i podruhé vyrovnat a tie-break vyhráli 19:17.

Karlovarský Tomáš Houda
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

"Určitě nám pomohlo domácí prostředí, na (halu) Kouničku jsme zvyklí a na rozdíl od soupeřů se nám tu hraje dobře. Byl to velmi bojovný výkon, těší mě výkon mladých kluků. Vidí, že pokud makají a dobře trénují, šanci dostanou," řekl asistent brněnského trenéra Ján Namešanský.

"Byl to vyrovnaný zápas, každému se chvíli dařilo více. My jsme od třetího setu ztratili trpělivost, kterou jsme do té doby měli, a to nás vlastně stálo v závěru zápas," konstatoval kouč soupeře Jiří Novák.

Do čela neúplné tabulky se posunulo Ústí nad Labem po hladké výhře 3:0 v Ostravě. "Čekali jsme tvrdý servis Ostravy, který jim v prvním setu šel. Naštěstí jsme dokázali otočit a od druhého setu jsme byli lepší na ztrátě i na servisu," uvedl ústecký kapitán Luboš Bartůněk.

Karlovarsko je třetí o bod za Českými Budějovicemi, které zůstaly jako jediné v soutěži bez porážky a v sobotu budou hostit právě Brno. Tým z moravské metropole se ke Karlovarsku přiblížil na jediný bod.

První výhry v sezoně se dočkala Odolena Voda, která dosud měla na kontě jen dva body za těsné porážky s pražskými Lvy a Karlovarskem. Tentokrát Středočeši porazili 3:1 poslední Příbram, která naopak na první výhru stále čeká.

"Jsem strašně rád, že jsme navázali na výkon z minulého týdne a konečně jsme dokázali zlepšenou hru přetavit ve vítězství," konstatoval domácí kapitán Martin Hladík. "Krom druhého setu jsme hráli trpělivě a zodpovědně," doplnil kouč Tomáš Kotrch.

Z pátečního programu vypadl zápas Kladna na palubovce Lvů a Středočeši kvůli koronaviru v týmu nenastoupí ani v sobotu proti Odoleně Vodě.

UNIQA extraliga volejbalistů - 5. kolo:

Brno - Karlovarsko 3:2 (-15, 21, -24, 23, 17)
Nejvíce bodů: Římal 22, Licek 16, Pražák 14 - Lux 23, Indra 14, Vašina a Patočka po 10.

Odolena Voda - Příbram 3:1 (16, -19, 20, 19)
Nejvíce bodů: Hladík 24, Demar 19, Vanagas 9 - Kuchař 19, Böhm 14, Hladěnko a Pavelka po 9.

Ostrava - Ústí nad Labem 0:3 (-22, -19, -19)
Nejvíce bodů: Sedláček 7, Janků, Ihnát a Kružkov po 5 - Parraguirre 15, Bornemann 14, Kobolka 9.

Utkání Lvi Praha - Kladno bylo odloženo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy