Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Vidina Tokia stále žije pro Slukovou s Hermannovou, v případě mužů už je passé

Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková zůstávají ve hře o postup na olympijské hry. V kvalifikačním turnaji v Chaj-jangu zatím procházejí bez ztráty setu. Naopak pro Ondřeje Perušiče s Davidem Schweinerem turnaj v Číně skončil, v konečném pořadí se po vyřazení dělí o deváté místo.

Markéta Nausch Sluková
zdroj: ČTK/Sznapka Petr

Po úspěšné středě, kdy české páry zvládly všechny čtyři zápasy a postoupily shodně z prvního místa v základních skupinách, pokračovaly ve vítězném tažení už jen Hermannová s Nausch Slukovou.

Nejprve zdolaly rakouskou dvojici Katharina Schützenhöferová, Lena Plesiutschnigová 2:0 a posléze si ve dvou setech poradily i s Finkami Anniinou Parkkinenovou a Tarou Lahtiovou-Liukkonenovou.

Perušič a Schweiner naproti tomu prohráli 0:2 s norským párem Hendrik Nikolai Mol, Mathias Berntsen a vyhrát set pak nedokázali ani nad italskými exmistry Evropy Paolem Nicolaiem a Danielem Lupem. Z posledního místa ve skupině se do dalšího kola nedostali.

Ve třetí fázi turnaje se zbývající osmička týmů rozdělí do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se bude hrát o postup do semifinále. Vítězové semifinále si zajistí účast na olympiádě.

Čínský kvalifikační turnaj je jednou z možností, jak se na olympijské hry dostat. Z žebříčku projde 15 párů, mistři světa už mají jistotu a následovat budou ještě kontinentální kvalifikace.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy