Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Dukla Praha - FC Slavoj Vyšehrad

Ve finále Jihostroj vyzve Kladno, o titul si proti sobě zahrají po osmi letech

České Budějovice ‒ Volejbalisté Kladna a Českých Budějovic si zahrají o extraligový titul a zopakují si finále z roku 2009. Oba týmy rozhodly semifinálové série po šestých zápasech: kladenský vítěz dlouhodobé části vyřadil mistrovský Liberec a po únorovém zisku Českého poháru může mít domácí double, Jihostroj postoupil na úkor Karlovarska. Finále začne v sobotu.

Radost kladenských volejbalistů
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

Kladenský celek pod vedením Milana Fortuníka dokázal porazit obhájce titulu Liberec potřetí v řadě, i když dnes v jeho hale až po obrovské bitvě v pátém setu poměrem 20:18. Mečboly se střídaly na obou stranách, i domácí Dukla měla dva.

"Závěr byl opravdu neskutečný. Přitom jsme vedli o pět bodů, ale Liberec prokázal, proč je to silný tým. Hlavně zásluhou skvěle servírujícího Patuchy dokázala Dukla nejen umazávat náskok, ale sama se dostala k mečbolům," řekl šťastný Fortuník. Naposledy Středočeši vybojovali titul v roce 2010, loni byli šestí. Na jejich skvělé sezoně mají lví podíl i bývalí hráči právě liberecké Dukly Zajíček a Hýský.

Je nám líto, video expirovalo.
Budějovice jsou ve finále, v šestém zápase smetly Karlovarsko

Také Jihostroj završil sérii s Karlovarskem 4:2 na zápasy, postup slavil doma po jasné výhře 3:0. "V sezoně se nám příliš nedařilo, vzhledem k jejímu průběhu je pro nás finále úspěch. Věřím, že do něj můžeme vstoupit uvolněně, chceme využít euforie. Určitě chceme mistrovský titul," řekl kouč René Dvořák.

Karlovarsko přitom šlo do play-off ze druhého místa po základní části, České Budějovice byly třetí a ve čtvrtfinále potřebovaly sedm zápasů, než vyřadily Příbram. V semifinálové sérii musely oba týmy experimentovat na postu nejúdernějšího hráče, univerzála.

Uzdravený Chilan Gevert ale dnes pomohl Jihostroji do finále, karlovarský Kriško nastoupil od třetího setu, jenže zranění jej limitovalo a porážce už nezabránil. "Překonali jsme krizi, kterou jsme měli ve čtvrtfinále s Příbramí. Lepšíme se zápas od zápasu, na co to bude stačit, to nevím, ale chceme předvádět takové výkony, jaké nás zdobily v semifinále," uvedlo libero Jihostroje Martin Kryštof.

Domácím pomohla zvládnutá koncovka prvního setu (26:24), další dva už s pomocí výborné obrany na síti i servisu vyhráli větším rozdílem (25:18). Právě podáním zápas i ukončil kapitán Jihočechů Habr, jemuž patřily poslední dvě rozehry. České Budějovice slavily zatím poslední osmý titul před třemi lety, loni se musely spokojit s bronzem.

Semifinále play-off extraligy volejbalistů - 6. zápasy:

České Budějovice - Karlovarsko 3:0 (24, 18, 18) Nejvíce bodů: Michálek 19, Gevert 16, Kraffer 9 - Treial 11, Hudeček 7, Zmrhal 6. Konečný stav série: 4:2.

Liberec - Kladno 2:3 (-23, -21, 21, 12, -18) Nejvíce bodů: Patucha 23, Galabov 17, Leikep 12, Staněk 11 - Křesťan 28, Hietanen 13, Zajíček 10. Konečný stav série: 2:4.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy