Ve čtvrtfinále ligy volejbalistek dominují favorité a pražský Olymp

Praha - Volejbalistkám Prostějova, Olomouce, Ostravy a Olympu Praha chybí jediné vítězství k postupu do semifinále extraligy. Olymp vyhrál i podruhé v Přerově, zbylé tři týmy ovládly stejně jako v sobotu bez ztráty setu domácí zápasy.

Prostějovské suverénky základní části začaly druhé utkání proti Šternberku vítězstvím 25:17, což byla zdaleka nejvyrovnanější sada v sérii. Pak obhájce titulu ještě zvýšil obrátky a hostující tým uhrál v dalších setech podobně jako v sobotu jen devět a třináct bodů.

Hladce zvítězila také Ostrava nad KP Brno, Frýdek-Místek nevyužil v třetí sadě v Olomouci setbol a prohrál 26:28. Po zisku alespoň jednoho setu sahal také Přerov, ale Olymp vyhrál nejdramatičtější druhé dějství v jeho hale stejným poměrem. Třetí čtvrtfinálové zápasy se hrají ve středu.