Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

V pětisetové bitvě se dařilo volejbalistkám KP Brno. Jsou ve 2. předkole LM

Volejbalistky KP Brno zdolaly v prvním utkání kvalifikačního turnaje Ligy mistryň španělský celek Gran Canaria po bitvě 3:2 na sety a zajistily si postup do druhého předkola. Čtvrteční zápas s Albou Blaj bude už jen formalitou, protože Španělky v úterý prohrály s rumunským mistrem 0:3 a po dnešní porážce ztratily naději na postup. Z turnaje postoupí první dva týmy.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání KP Brno – Gran Canaria

Čtvrtým účastníkem skupiny měl být izraelský celek Hapoel Kfar Saba, který ale do Brna kvůli válečnému stavu v zemi nepřicestoval a jeho zápasy byly kontumovány.

V úvodu zápasu byla na Brňankách znát nervozita z premiéry v prestižní soutěži. Mladý a nesehraný tým udělal v prvním setu mnoho chyb a poměrně snadno ho ztratil.

Zlepšení přišlo ve druhém dějství a zejména v jeho koncovce. Domácí volejbalistky i zásluhou příchodu ne zcela zdravé, ale zkušené Hrušecké, sadu vybojovaly.

Nasazenou laťku ale nedokázaly udržet. Po slabším příjmu hůře útočily, což španělskému mistrovi usnadňovalo obranu. Grand Canaria proměnila se štěstím až sedmý setbol.

Tuto psychickou výhodu nedokázal celek z Las Palmas v úvodu čtvrté sady využít. Rychlé útočné akce prokládal řadou nevynucených chyb, což nahrávalo srdnatě bojujícím českým mistryním, které dovedly duel do tie-breaku. V něm předvedly Brňanky koncentrovaný výkon, vyvarovaly se zbytečných chyb a vybojovaly výhru.

"Jsem rád, že jsme se po nepovedeném úvodu zvedli. Hráčky předvedly týmový výkon na hranici našich současných možností a dokázaly, že se v Evropě neztratí," řekl kouč KP Erik Nezhoda.

KP Brno – Gran Canaria 3:2 (-16, 18, -25, 23, 9)

Rozhodčí: Cambré (Belg.), Twardowski (Pol.). Diváci: 500. Čas: 127 min.

Sestava a body Brna: Jelínková 14, Pelikánová 4, Pavlíková 11, Linda Gronichová 2, Stojanovičová 1, Körmendyová 9, libero Šmerdová – Kuníková 15, Hrušecká 8, Prchalová 1, Chlupová 1.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články