Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

V baráži o volejbalovou extraligu se odehrál jediný míč. Svaz posvětil postup Brna

Volejbaloví fanoušci sledovali nezvyklou situaci. Pouze jediný míč se totiž odehrál ve třetím barážovém utkání o postup do extraligy mezi SGDL Brno a Benátkami nad Jizerou. Po něm hostující hráči opustili palubovku, čímž reagovali na předběžné opatření soudu, které zakázalo Brnu nastoupit. Benátky nakonec prohrály zápas kontumačně, brněnský klub získal třetí bod a po vítězné baráži si zajistil účast v extralize.

Je nám líto, video expirovalo.
V barážovém duelu o volejbalovou extraligu se odehrál jediný míč

Benátky se obrátily na soud z toho důvodu, že považují SDGL Brno za shodný subjekt s extraligovým SK Volejbal Brno. Předseda senátu Aleš Kobza jako samosoudce vydal předběžné opatření, že SGDL nesmí v baráži nastoupit do pravomocného ukončení sporu.

Brno se tak dostalo podle svého právního zástupce Jaroslava Mišingera do dvou situací, z nichž jedna má být špatná a druhá ještě horší. "Rozhodli jsme se pro sportovní cestu i přes možnost soudních sankcí," řekl na dotaz, proč Brňané k duelu nastoupili.

Zápas tak začal, ale po prvním míči opustili palubovku hosté. "Čekali jsme, zda rozhodčí vůbec připustí, aby se hrálo. Řekli nám, že nejsou právníci, dali pokyn ke hře. My jsme věděli, že Brno nesmělo hrát. Jakmile se odehrál první míč, my jsme sudím řekli, že se nehodláme podílet na trestné činnosti, a odešli jsme ze hřiště," řekl předseda Benátek Vladimír Němeček.

Svaz považuje baráž za ukončenou. "Zápas skončil výsledkem 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) v souladu s pravidly volejbalu ve prospěch SGLD Brno. Tím baráž končí celkovým stavem 3:0 ve prospěch SGLD Brno," uvedl svaz.

"Znovu opakuji, že sporu mezi oběma družstvy v rovině civilního práva není ČVS účastníkem a tudíž se k němu nevyjadřuje," uvedl předseda svazu Marek Pakosta.

"Zásadní je pro nás posuzování soutěží, jejichž vlastníkem a zřizovatelem je ČVS. Ty jsou plně v režimu našich předpisů a ČVS je jedinou autoritou, která je může posuzovat. Oba týmy splnily podmínky účasti v baráži. V tento okamžik nemám žádné informace, že by některý z účastníků baráže požadoval přehodnocení v rámci našich stanov či předpisů. Tímto považuji celou záležitost za uzavřenou," doplnil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy