Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Tvrdý střet s realitou. Volejbalisté Karlovarska poznali sílu Kedzierzynu-Kožle

Premiéra jim nevyšla. Volejbalisté Karlovarska nestačili ve svém úvodním duelu v Lize mistrů na favorizovaného soupeře z Polska, celek Kedzierzyn-Kožle. Na polské půdě podlehli 0:3 po setech 16:25, 16:25 a 17:25. 

Volejbalisté Karlovarska
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Karlovarský klub, který vznikl teprve před necelými pěti lety, si užil historickou chvíli v hale semifinalisty minulého ročníku Ligy mistrů a před kulisou 1600 fanoušků. Tajně doufal, že by s lídrem polské ligy mohl držet krok, ale byl nad jeho síly.

"Výsledek je dost jednoznačný. Na druhou stranu je aspoň částečná spokojenost, že jsme hráli náš volejbal a neudělali jsme zase tolik chyb, ale nestačilo to. Soupeř nás držel pořád pod tlakem. Jakmile situace nebyla jasná v náš prospěch, tak svou kvalitou si ubránil balon a hned nás potrestal. V tomhle směru to byla srážka s realitou," řekl trenér Karovarska Jiří Novák pro Radiožurnál.

Kedzierzynu vzdorovali Západočeši 68 minut. Polský mistr světa Lukasz Kaczmarek a belgický smečař Sam Deroo byli se 16 body nejvíce skórujícími hráči zápasu, v karlovarské sestavě měl nejvíce bodů 10 smečař Marek Zmrhal. V dalším kole přivítá Karlovarsko 19. prosince v hokejové KV areně Civitanovu.

"Mrzí mě, že jsme prohráli takovým rozdílem. Bojovali jsme, jak jen to šlo, ale Poláci ukázali kvalitu. Je to rychlejší, servis a obrana v poli jsou lepší. Největší rozdíl byl v obraně v poli, na bloku a v rychlé hře nahrávače," řekl devatenáctiletý smečař Lukáš Vašina po své premiéře v Lize mistrů. "Je to velká zkušenost."

Volejbalová liga mistrů - 1. kolo skupiny B:

Kedzierzyn - Karlovarsko 3:0 (16, 16, 17)

Rozhodčí: Pop (Rum.), Luts (Belg.). Čas: 68 min. Diváci: 1600.

Sestava a body Karlovarska: O'Dea 4, Rejlek 7, Zmrhal 10, Patočka, Van Haarlem, Hudeček 1, libero Pfeffer - M. Džavoronok, Penrose 3, Vašina 2, Beer 3. Trenér: Novák.

Nejvíce bodů Kedzierzynu: Kaczmarek a Deroo po 16, Sliwka 9.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy