Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzivní fotbalová liga: UK Praha – ZČU Plzeň

Turecké volejbalistky potvrdily roli favoritek a vyřadily Češky v osmifinále z ME

Překvapit favorita se českým volejbalistkám v osmifinále mistrovství Evropy v Plovdivu nepodařilo. Turecký celek, pátý tým z olympijského turnaje, který na ME vyhrál jasně svoji skupinu, vypadl z role jen ve druhém setu, v němž české hráčky dokázaly zdramatizovat utkání. Na víc už ale nestačily, podlehly 1:3 po setech 13:25, 25:22, 14:25 a 13:25 a na šampionátu končí.

Česká reprezentantka Eva Hodanová
zdroj: ČTK/Fotobanka ČTK autor: Stejskal Ivo

Svěřenkyně řeckého trenéra českého týmu Jannise Athanasopulose na ME splnily postupem do osmifinále svůj cíl. Ve skupině porazily Španělsko a Řecko, silným týmům Polska a Německa vzaly stejně jako Turecku set a bez zisku sady nestačily jen na domácí Bulharky.

Volejbalistky předvedly proti Turecku výtečný druhý set. Hrály na hranici možností a skvěle sadu rozjela kapitánka Kossányiová. Zatlačila servisem, Turkyně nezvykle hodně chybovaly a Češky vedly 5:0. Díky lepšímu příjmu mohla nahrávačka Valková přidat i útok středem a do koncovky šly Češky i díky blokům Trnkové a Kossányiové s náskokem 24:17.

Pět setbolů dokázalo Turecko odvrátit. Při jednom z nich dostala nahrávačka Valková po tečované smeči do hlavy, ale zásah ustála s úsměvem a při šestém setbolu vytloukla bloky univerzálka Orvošová, s deseti body nejvíce skórující česká hráčka v utkání.

Je nám líto, video expirovalo.
Volejbalistky na ME podlehly favorizovaným hráčkám Turecka

V prvním, třetím a čtvrtém setu byl ale patrný výkonnostní rozdíl. České volejbalistky měly problém na příjmu s tvrdým servisem vicemistryň z minulého ME, proto mohl vyniknout obávaný vysoký turecký blok. Nad sítí zastavily ruce soupeřek český útok šestnáctkrát. Český trenér se o pauzách snažil hráčky vyburcovat, ale nepomohla ani četná střídání.

Na evropském šampionátu dohrály Češky stejně jako v roce 2017 v osmifinále, předloni se na ME nekvalifikovaly. Do čtvrtfinále se naposledy dostaly před deseti lety.

Turecko - ČR 3:1 (13, -22, 14, 13)

Rozhodčí: Mylonakis (Řec.), Jurkovičová (Chorv..). Čas: 96 min. Diváci: 1850.

Sestava a body ČR: Šimáňová 7, Valková, Kossányiová 3, Trnková 7, Orvošová 10, Mlejnková 7, libero Dostálová/Chevalierová - Hodanová 4, Kojdová, Bajusz, Svobodová 1, Purchartová 1. Trenér: Athanasopulos.

Nejvíce bodů Turecka: Baladinová 19, Senogluová 16, Karakurtová 15.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy