Následuje
Technology Florbal MB - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Tři zápasy, tři výhry – Karlovarsko vyřadilo obhájce a je ve finále

Poprvé si zahrají volejbalisté Karlovarska finále extraligy, když v boji o něj vyřadili obhájce titulu z Českých Budějovic hladce 3:0 na zápasy. Poslední krok udělali na palubovce soupeře, kde po urputném boji zvítězili 3:2. O tom, s kým se střetnou o titul, se rozhoduje mezi Libercem a Kladnem. Blíž je Kladno, které vyhrálo v Liberci 3:2 a vede v sérii 2:1.

Č. Budějovice - Karlovarsko
zdroj: ČTK autor: Ján Honza

Karlovarsko je čtvrtým rokem v extralize, vždy postoupilo do semifinále a letos vylepší bronz ze své první sezony 2014/15. Do série s Jihočechy, nejlepším týmem základní části, nastoupilo až po dramatickém čtvrtfinále s Brnem, s nímž sehrálo pět zápasů.

Klíčovou roli sehrál v karlovarském dresu univerzál Filip Rejlek, který se vrátil loni do české soutěže po 12 letech v zahraničí. Naposledy působil v Itálii a se zápasy v play-off rostly jeho výkony. "Filip je pro nás rozhodujícím článkem. V důležitých chvílích to vzal na sebe. Máme obrovskou chuť porvat se o zlato," řekl kouč Karlovarska a bývalý reprezentační smečař Jiří Novák.

"Pro nás vlastně skončila sezona, chtěli jsme desátý titul. Nedokázali jsme ubránit Rejlka a Zmrhala, ti to rozhodli," uvedl druhý nahrávač Jihostroje Filip Kupilík. "Zase jsme udělali zbytečné chyby. Nesplnili jsme žádný cíl, který jsme si do sezony dali. Filip Rejlek zahrál v celé sérii výborně," přidal Martin Kryštof hrající v Jihostroji na postu libera.

Kladno má blíž ke zopakování loňského finále, do něhož může zpečetit postup ve čtvrtek doma. Přestřelka českých elitních univerzálů v závěru vyzněla pro Davida Konečného. Svěřenci Milana Fortuníka využili čtvrtý mečbol a vyhráli tie-break 16:14. Hráčem zápasu byl zvolen nahrávač hostů Matthew West.

"Hráli jsme v sezoně vypjaté koncovky a vždycky jsme je zvládli. Tým má vnitřní sílu," pochvaloval si kladenský kouč Fortuník v rozhovoru pro Českou televizi. Liberec však nepodléhá skepsi. "Prohráli jsme o jeden balón. Kladno bylo šťastnější, pojedeme teď vyhrát na Kladno," doplnil ho kolega na lavičce Dukly Michal Nekola.

Semifinále play off volejbalové extraligy mužů:

České Budějovice - Karlovarsko 2:3 (-24, 24, -22, 17, -13). Nejvíc bodů: Halaba 23, Křesťan 16, R. Mach 11 - Rejlek 30, Zmrhal a Treial po 12. Konečný stav série: 0:3.

Liberec - Kladno 2:3 (19, -20, -17, 22, -14). Nejvíc bodů: Štokr 20, T. Kriško 15, Galabov 13 - Konečný 25, Šulista 19, Hýský 13. Stav série: 1:2.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy