Následuje
SP Česko

Trenérem českých volejbalistů je Svoboda, ženy povede Šiller

Praha - Volejbalovou reprezentaci mužů povede příští rok na mistrovství světa v Itálii trenér Jan Svoboda, kterému po letošním mistrovství Evropy vypršela smlouva. Ženy bude na šampionátu v Japonsku koučovat Jiří Šiller, jenž převzal tým po čtyřletém angažmá Táni Krempaské. Rozhodla o tom správní rada Českého volejbalového svazu na dnešním jednání.

Letošní kvalifikaci MS odehráli muži ještě pod vedením Zdeňka Haníka, ten však poté nečekaně odstoupil a na zářijovém mistrovství Evropy v Turecku tým koučoval jeho dosavadní asistent Svoboda. U ženského výběru rovněž skončila po ME smlouva Krempaské a reprezentantky pohrozily, že nebudou v národním týmu pokračovat, pokud se k němu tato trenérka vrátí.

Reprezentační výběry tak sice byly od září bez trenérů, nově zvolené kouče však čekají další akce až na jaře. Ženy budou hrát kvalifikaci ME 2011, muži mají jakožto spolupořadatelská země závěrečného turnaje účast jistou. Světové šampionáty jsou na programu na podzim.

České volejbalové reprezentace mají nové trenéry

Oba trenéři chtějí zahraniční kondiční asistenty

Krempaskou střídá sedmačtyřicetiletý Šiller, bývalý extraligový hráč, který v rakouské lize trénuje Linec. Ve druhém kole letošního ročníku Vyzývacího poháru nestačily jeho svěřenkyně na Brno. Šillerovi bude u žen pomáhat brněnský kouč Ondřej Marek, který už spolupracoval i s jeho předchůdkyní Krempaskou.

Dvaačtyřicetiletý Svoboda, jenž v extralize koučuje Příbram, má už jako hlavní trenér reprezentace na kontě letošní evropský šampionát. Češi na něm skončili poslední po prohrách se Srbskem, Itálií i Bulharskem. Jeho asistentem bude nadále Milan Hadrava. Oba noví kouči počítají s využitím zahraničních kondičních trenérů.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy