Následuje
Panorama

Trenér volejbalistek může v přípravě počítat s důležitou univerzálkou Havlíčkovou

Hradec Králové – České volejbalistky zahájily svou přípravu na kvalifikační turnaje o postup na ME. Německý trenér Alexander Waibl může v tréninku počítat i s univerzálkou Anetou Havlíčkovou, čtyři další hráčky se ale ze soustředění omluvily.

České volejbalistky při příjmu v zápase s Dominikánskou republikou
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

"Ve výběru je nyní osmnáct hráček. Kádr, který bojoval v turnaji Grand Prix, ještě rozšířily nahrávačka Monika Šmídová a libero Šárka Melichárková," řekl manažer týmu Peter Goga. "V Hradci Králové to většina z nás poměrně dobře zná z loňské přípravy. Těšila jsem se hlavně ale na holky a celý realizační tým. Dlouho jsem je neviděla, tak si konečně budeme moci i trochu popovídat," uvedla Havlíčková.

Po více než měsíční přípravě čekají reprezentaci na začátku září ve Slovinsku dvě přátelská utkání s výběrem Chorvatska a o týden později v Hradci Králové dva duely s Polskem. První kvalifikační turnaj je poté na programu od 16. do 18. září v Brně, druhý se odehraje o týden později ve Slovinsku. Soupeřkami českých volejbalistek budou v obou turnajích vedle Slovinska ještě Bělorusko a Řecko.

Vítězové šesti skupin postoupí na mistrovství Evropy, které se uskuteční příští rok v Ázerbájdžánu a Gruzii. Týmy z druhých pozic budou hrát baráž o tři zbývající místa.

Nominace volejbalistek na kvalifikaci ME:

Nahrávačky: Pavla Vincourová (Lodž/Pol.), Lucie Smutná (Drážďany/Něm.), Monika Šmídová (American University/USA). Smečařky: Andrea Kossányiová (Vratislav/Pol.), Michaela Mlejnková (Stuttgart/Něm.), Eva Hodanová (Olymp Praha), Marie Toufarová (Drážďany/Něm.), Helena Kojdová (Düdingen/Švýc.) Univerzálky: Aneta Havlíčková (Lokomotiv Baku/Ázerb.), Petra Kojdová (Ostrava), Tereza Rossiová (Casalmaggiore/It.). Blokařky: Barbora Purchartová (Straubing/Něm.), Veronika Trnková (Prostějov), Eva Rutarová (Berlín/Něm.), Klára Vyklická (Olymp), Iva Nachmilnerová (Ostrava). Libera: Veronika Dostálová (Olymp), Šárka Melichárková (KP Brno).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy