Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2022 USA

Štochlová s Williams na titul v Brně nedosáhly. Ve finále prohrály s Američankami

Marie Sára Štochlová a Martina Williams podlehly ve finále na dvouhvězdičkovém turnaji v Brně nasazeným dvojkám Betsi Flintové a Emily Dayové. České plážové volejbalistky nejdříve přešly v semifinále přes Němky Svenju Müllerovou a Cinju Tillmannovou 2:0, s dvojicí z USA následně prohrály hladce 13:21, 8:21.

Marie Sára Štochlová s Martinou Williams
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Finále se domácím hráčkám příliš nepovedlo, s americkou dvojicí se držely pouze v úvodu prvního setu, pak herně odpadly. "Máme z toho smíšené pocity, podaly jsme ve finále špatný výkon. Je to taková hořká tečka za jinak vydařeným turnajem," řekla zklamaná Štochlová.

Američanky naproti tomu vystoupaly na nejvyšší stupínek Světového okruhu po třech letech. V červnu 2018 společně triumfovaly na tříhvězdičkovém turnaji v čínském Chaj-jangu.

Je nám líto, video expirovalo.
Štochlová s Williams vezou z Brna stříbro

Štochlová s Williams ale mohly být celkově spokojeny. Na turnaji sice české reprezentantky prohrály druhý zápas ve skupině s německým párem Chantal Laboureurová, Sarah Schulzová, pak ale v play-off vyřadily Sarah Hughesovou s Megan Kraftovou z USA, ve čtvrtfinále pak v českém duelu nasazené jedničky Barboru Hermannovou a Michaelu Břínkovou. "Nezačaly jsme úplně přesvědčivě, ale vstaly jsme z mrtvých," uvedla Štochlová po výhrách 2:0.

V dnešním dopoledním semifinále porazily třetí nasazenou německou dvojici Svenja Müllerová, Cinja Tillmannová rovněž bez ztráty setu. "Je to pro nás velký úspěch, nepředstavovaly jsme si, že postoupíme až do finále," konstatovala Martina Williams, za svobodna Bonnerová.

České hráčky usilovaly o vyrovnání dosud nejlepšího společného výsledku, jímž bylo v červenci vítězství na jednohvězdičkovém turnaji v Lublani.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu žen kategorie 2* v Brně - play-off:

Finále:

Flintová, Dayová (2-USA) - Štochlová, Williams (9-ČR) 2:0 (13, 8)

O 3. místo: Tillmannová, Müllerová (3-Něm.) - Zeimannová, Polleyová (10-N. Zél.) 2:0 (14, 20).

Semifinále:

Štochlová, Williams (9-ČR) - Tillmannová, Müllerová (3-Něm.) 2:0 (22, 21), Flintová, Dayová (2-USA) - Zeimannová, Polleyová (10-N. Zél.) 2:0 (16, 18).

16:00 finále Štochlová, Williams - Flintová, Dayová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy