HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Srbky a Italky zůstávají suverénní a míří do semifinále ME

Úřadující šampionky ze Srbska postoupily do semifinále mistrovství Evropy ve volejbale. Před domácím publikem v Bělehradu zdolaly Francii 3:1. Bez ztráty setu jdou dál také italské volejbalistky. Obhájkyně bronzových medailí porazily v úvodním bělehradském čtvrtfinále Rusko 3:0 na sety.

Radost srbských volejbalistek
zdroj: ČTK/AP

Srbsko se o postup do finále utká v repríze posledního duelu o titul z roku 2019 s Tureckem, Italky vyzvou Nizozemsko. Oba duely jsou na programu v pátek v Bělehradu.

Domácí tým, který dosud stejně jako Itálie a Turecko prochází turnajem bez porážky, ztratil proti Francii úvodní set 22:25. Pak ale Srbky dostaly zápas pod kontrolu, ve třetím setu ztratily jen sedm bodů a stejně jako v základní skupině Francouzky porazily.

Italky po celkem vyrovnaném prvním setu, který získaly poměrem 25:20, na hřišti dominovaly. Ve druhé sadě povolily soupeřkám uhrát jen osm bodů, třetí set vyhrály 25:15.