Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ERA Basketball Nymburk - Basket Brno

Sluková s Hermannovou si poradily v Cancúnu s nasazenými jedničkami z Brazílie

Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou si vyšláply na favoritky. Na turnaji Světového okruhu v plážovém volejbalu v Cancúnu zdolaly nasazené jedničky Agathu a Dudu z Brazílie ve dvou setech. Po vítězství 21:18 a 21:11 obsadily první místo ve skupině a postoupily přímo do osmifinále.

Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Slukové a Hermannové předchozí mexický turnaj nevyšel, ve skupině prohrály oba zápasy. Tentokrát si naopak připsaly dvě vítězství. Proti třetímu páru světového žebříčku Agatha, Duda hrály v nevyzpytatelném pobřežním větru trpělivě a po vydařeném vstupu do druhé sady nečekaně lehce dokráčely k cenné výhře. Agatha je mistryní světa z roku 2015, o rok později získala v Riu olympijské stříbro.

Perušič se Schweinerem vypadli v 1. kole play-off

Ondřej Perušič a David Schweiner nenavážou na třetí příčku z předchozího čtyřhvězdičkového turnaje v mexickém letovisku, který skončil v úterý. Vítězové březnového podniku v Dauhá totiž prohráli 1:2 na sety s ruskými beachvolejbalisty Iljou Lešukovem a Konstantinem Semjonovem, které před pěti dny porazili ve čtvrtfinále.

Češi museli do 1. kola play-off poté, co v duelu o prvenství v základní skupině a přímý postup do osmifinále podlehli olympijskému vítězi Philipu Dalhausserovi a jeho spoluhráči Nicholasi Lucenovi 1:2 na sety. 

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Cancúnu (Mexiko):

Muži:
Skupina F:
Dalhausser, Lucena (11-USA) - Perušič, Schweiner (6-ČR) 2:1 (14, -24, 11).
Play off - 1. kolo: Lešukov, Semjonov (Rus.) - Perušič, Schweiner (17-Rus.) 2:1 (-20, 16, 7).

Ženy:
Skupina A: Hermannová, Nausch Sluková (16-ČR) - Agatha, Duda (1-Braz.) 2:0 (18, 11).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy