Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Slovinci i podruhé nezaváhali s Ukrajinci, semifinále ME nemine ani Francouze

Úlohu favoritů zvládli volejbalisté Slovinska a Francie ve čtvrtfinále mistrovství Evropy s přehledem. Obhájci stříbrných medailí z předchozích dvou ME Slovinci porazili v repríze utkání ze skupinové fáze Ukrajince 3:1 na sety, vyhráli i sedmý zápas na turnaji a zajistili si místenku v další fázi šampionátu, kde nebudou scházet ani Francouzi. Olympijští šampioni zdolali 3:0 na sety Rumuny.

Slovinci prolétli základní skupinou ME suverénně – jediný set ztratili hned na úvod právě proti Ukrajině. Drama je však čekalo v osmifinále s Tureckem, proti němuž museli otáčet zápas ze stavu 0:2 na sety.

Úvod čtvrtfinále ve Varně ale svěřencům rumunského trenéra Gheorgheho Cretua vyšel lépe – první sadu vyhráli 25:17 a druhou po dlouhé přetahované 31:29. Ukrajinci nicméně vykřesali naději na první účast v semifinále ME v historii ziskem třetího dějství (25:21). Favorit, jehož střední blokař Jan Kozamernik měl úspěšnost útoku 83 procent, si ale postup vzít nenechal a zápas zakončil vítězstvím 25:23.

Francouzi oplatili Rumunům nedávnou porážku 

Olympijským šampionům se podařilo oplatit Rumunům týden starou porážku ze skupiny a do semifinále postoupili po neúspěchu na ME v roce 2021, kdy je v osmifinále v Ostravě senzačně vyřadili Češi.

Tým italského trenéra Andrey Gianiho získal první dva sety 25:22 a 25:14. Do třetího dějství vstoupili lépe Rumuni, kteří se mezi nejlepší evropskou osmičku dostali poprvé od roku 1985, ale nadějný náskok neudrželi. Francouzi odvrátili čtyři setboly a sami proměnili první mečbol na 27:25.

Ve čtvrtečním semifinále v Římě se Slovinci střetnou s vítězem duelu Polsko – Srbsko, který se odehraje v Bari v úterý.

Mistrovství Evropy volejbalistů – čtvrtfinále ve Varně:

Slovinsko – Ukrajina 3:1 (17, 29, -21, 23).

Francie – Rumunsko 3:0 (22, 14, 25).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články