Paralympijský magazín

Šlágr volejbalové extraligy ovládly České Budějovice

Volejbalisté Českých Budějovic porazili v šlágru 13. kola extraligy Karlovarsko 3:1. V souboji prvních dvou týmů oplatili soupeři jedinou porážku v sezoně a upevnili si vedení v tabulce. Před obhájce titulu se díky sobotním výhrám posunuly Kladno s Libercem.

Utkání České Budějovice - Kladno
zdroj: ČTK autor: Pancer Václav

Jihostroj, který v říjnu Karlovarsku podlehl 1:3, získal první dvě sady. Ve třetí se hosté zlepšili a snížili, avšak čtvrtý set už byl znovu jasnou záležitostí hráčů Českých Budějovic. Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl v domácím dresu Filip Křesťan s 23 body.

"Dneska jsme Vary přetlačili ve všech činnostech, hlavně na servisu jsme byli lepší," řekl budějovický Petr Michálek. "Škoda prvního setu, kde jsme vedli o čtyři pět míčů, ale nedotáhli jsme to. Druhý set byl podobný, zase jsme ztratili kontakt svými chybami," dodal Daniel Pfeffer z Karlovarska.

Díky výhře 3:1 nad Odolenou Vodou se na druhé místo posunulo Kladno. Stejně bodů má i třetí Liberec, který si bez ztráty setu poradil s Ostravou. Karlovarsko je o bod zpět čtvrté.