BBV po 25 letech

Skvělý vstup do Poháru CEV. Hráčky Prostějova vezou ze Sofie výhru, dařilo se i mužům

Stačilo 65 minut a mohly slavit. Volejbalistky Prostějova zahájily letošní působení v Poháru CEV jasnou výhrou 3:0 nad Levski Sofia. České mistryně zvítězily v bulharské metropoli 25:18, 25:18, 25:16. Odveta se hraje ve středu 5. prosince. Dařilo se i mužským tuzemským celkům. Kladno doma přehrálo maďarskou Kazincbarciku 3:1, Liberec stejným poměrem sad vyhrál nad rakouským celkem Aich/Dob.

Volejbalistky Prostějova
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Prostějovský klub v minulých letech pravidelně startoval v Lize mistryň, po zisku desátého českého titulu se ale do prestižní soutěže nepřihlásil. S omlazeným týmem dal letos z ekonomických důvodů přednost Poháru CEV.

Mužský Pohár CEV už je o kolo dál a Kladno i Liberec v něm v domácím prostředí uspěly. Oporou liberecké Dukly při výhře 3:1 nad Aichem byl autor 24 bodů Jan Štokr, poslední set Severočeši získali až po dramatické koncovce poměrem 33:31.

Podobně houževnatým protivníkem byla Kazincbarcika, která po prohře 32:34 v dlouhém úvodním setu v Kladně dokázala vyrovnat, ale pak už v zápasu dominovali svěřenci trenéra Milana Fortuníka. Smečař Tomáš Hýský se postaral o 21 bodů a Kladnu stejně jako Liberci stačí za týden v odvetě k postupu i pětisetová porážka.

Ve Vyzývacím poháru žen prohrálo KP Brno v Řecku 0:3 s Thirasem. V téže soutěži mužů nastoupí Brňané v Portugalsku proti týmu Fonte Azores až od 22:45 SEČ.