Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Seznamte se s Brněnskými šelmami. Extraliga žen má nový volejbalový tým

Volejbalová extraliga žen bude mít další tým v Brně. Základ nového extraligového týmu, který získal licenci od Českých Budějovic, tvoří bývalé volejbalové reprezentantky Kristýna Boulová, Soňa Nováková, Tereza Rossiová a Markéta Tomanová. Brňanky budou působit pod stejným realizačním týmem, jaký mají muži. Pracovní název nového klubu nese označení Brněnské šelmy.

Soňa Nováková
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

"Myšlenka na založení ženského družstva přišla po skončení dvouleté nevydařené anabáze s Fénixem Brno, který sídlil ve stejné hale. Chtěli jsme oživit klub. Proto jsme nabídli prodloužení kariéry hráčkám, které stále volejbal umí. A musí se starat o děti. Nezanedbatelnou výhodou je, že dáme mladým hráčkám možnost sbírat zkušenosti," řekl šéf klubu Volejbal Brno Martin Gerža.

Cílem nového projektu je také přitáhnout na volejbal co nejvíce diváků. "Základní část soutěže chceme doma odehrát formou dvojzápasů," dodal Gerža, který by měl v případě termínových kolizí vést tým žen ve venkovních zápasech místo Marka.

"Ambice máme, rozhodně nechceme hrát o záchranu. Nemíníme konkurovat KP Brno, naopak s tímto klubem budeme spolupracovat. Zatím řešíme nadcházející sezonu. Mým přáním je, aby měl tento projekt dlouhodobější charakter," uvedl Gerža.

Vznik nového extraligového týmu bývalé reprezentantky nadchl. "Nabídku jsem přijala s velkou radostí. V hale jsem trávila spoustu času s manželem, který hraje rovněž extraligový volejbal. Nyní budeme mít jednodušší organizování našeho času i péči o dítě," řekla Boulová, která dosud hrála za KP Brno.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy