ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Série Karlovarska se natahuje. Vyhrál i Liberec, Budějovice padly v pětisetové bitvě

Forma volejbalistů Karlovarska roste. V 15. extraligovém kole suverénní lídr soutěže nezaváhal s nováčkem z Beskyd a po výsledku 3:0 se radoval z šestého skalpu soupeře za sebou. České Budějovice ztratily body po domácí prohře 2:3 s Brnem a v tabulce klesly na třetí místo za Liberec. Severočeši zvítězili 3:0 nad Kladnem, které prohrálo třetí zápas za sebou. Na vedoucí Karlovarsko oba ztrácejí devět bodů.

Beskydy podlehly západočeskému celku ve třech setech i v prvním vzájemném utkání v říjnu. Po dvou jednoznačných sadách měli hosté velkou šanci na zisk třetí, ve které vedli 18:12 a pak 21:17, ale svěřenci trenéra Jiřího Nováka zvládli koncovku lépe. Patnácti body přispěl k vítězství favorita Lukáš Vašina.

Zápas Příbrami proti Ústí nad Labem byl odložen. Podle příbramského webu hosté nedorazili kvůli komplikacím na dálnici D8, kterou na Mělnicku odpoledne uzavřela nehoda dvou nákladních aut a směr na Prahu byl neprůjezdný.

Brněnští volejbalisté se na jihu Čech prosazovali výborným podáním a v dramatické koncovce získali první set 27:25. Domácí se nedokázali prosadit ani ve druhé sadě, Truong skvěle rozděloval nahrávky a Hrazdira s Lickem si pak snadno poradili s budějovickými bloky. Ve třetím setu se domácím podařilo několik přímých bodů z podání, začali lépe kombinovat i útočit a zlepšenou hrou vyrovnali a vynutili si pátý set. V něm hosté odskočili o dva body a výhru už si utéct nenechali.

Odolena Voda doma neuhrála ani set proti pražským Lvům. "Mám radost, že jsme podali před vyprodanou halou ve všech herních činnostech perfektní výkon. Cestu za jednoznačným vítězstvím jsme si zkomplikovali pouze v závěru třetí sady, ale jinak musím tým pochválit za všestrannou kvalitu," řekl trenér vítězů Tomáš Pomr.