Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
47. Rally Bohemia 2020

Reprezentaci volejbalistek zkusí nastartovat Řek Athanasopulos

Reprezentace volejbalistek má nového trenéra. Potřetí ze čtyř posledních koučů to bude zahraniční odborník – tentokráte dosavadní trenér bundesligového Stuttgartu Řek Jannis Athanasopulos. Nástupce odvolaného Zdeňka Pommera bude jmenován po sestavení realizačního týmu na zasedání správní rady během dubna.

České volejbalistky
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Letošní sezona by měla být restartem národního týmu žen. Cílem tohoto družstva bude postup na ME 2021," uvedl předseda ČVS Marek Pakosta.

Pro Athanasopulose, kterého doporučila komise ve složení předseda svazu Pakosta, vedoucí reprezentací Miloslav Javůrek a vedoucí Asociace volejbalových oddílů a klubů žen Peter Goga, bude Česko první reprezentační štace.

Athanasopulos české prostředí zná. V době, kdy jeho žena slovinská blokařka Sonja Borovinšeková hrála v Prostějově, strávil na Hané několik měsíců v roli analytika. Ve Stuttgartu začínal jako asistent, od května 2017 je hlavním koučem a má s vedením smlouvu do roku 2021. Ve Stuttgartu už pracoval v době, kdy v týmu působila smečařka národního týmu Michaela Mlejnková.

Je nám líto, video expirovalo.
Pakosta: Athanasopulos je progresivní trenér, cílem je postup na ME

Volejbalistky na přelomu května a června odehrají Evropskou ligu, v které mají ve skupině Švédsko, Slovensko a Ukrajinu. Začátkem srpna je čeká olympijská kvalifikace proti Číně, Turecku a Německu. Do Tokia postoupí jen vítězky a jasnými favoritkami jsou Číňanky, olympijské vítězky z Ria de Janeiro 2016.

Post kouče volejbalistek byl volný od února, kdy skončil Pommer po neúspěšné kvalifikaci mistrovství Evropy. Na šampionát se Češky nedostaly po 14 letech. Před koučem žen Ostravy Pommerem se u volejbalistek nevydařilo angažování Němce Alexandera Waibla, který u týmu vydržel v roce 2016 jen pár měsíců. Před ním ženskou reprezentaci tři a půl roku vedl Ital Carlo Parisi.

Trenéři volejbalové reprezentace žen (od 1994):

Milan Kafka (1994),

Pavel Řeřábek (1995-98),

Vladimír Pech (1999-2000),

Miroslav Čada (2000-01),

Stanislav Mitáč (2001-05),

Táňa Krempaská (2006-09),

Jiří Šiller (2009-11),

Carlo Parisi (2012-15),

Alexander Waibl (2016),

Zdeněk Pommer (2016-19),

Jannis Athanasopulos (od 2019).

Zdroj
ČTK, cvf.cz

Hlavní zprávy