Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Polsko - Česko

Řecký kouč vybral volejbalistky do české reprezentace

Za necelý měsíc začne reprezentační celek volejbalistek přípravu na kvalifikaci o Euro a obhajobu zlata v Evropské lize. Řecký trenér Jannis Athanasopulos vybral do týmu jednadvacet hráček. V týmu nechybí útočné opory Michaela Mlejnková ze Stuttgartu či Gabriela Orvošová s Andreou Kossányiovou z Bielsko-Biale.

Gabriela Orvošová v dresu české reprezentace
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

"Viděl jsem nespočet zápasů, mluvil s hráčkami, s většinou jsem se i během sezony setkal. Vybral jsem hráčky, které mají nejen sportovní předpoklady, ale i chuť být v reprezentaci. V současné pandemické době se tento seznam může ještě rozšířit a mohou být pozvány i hráčky, které aktuálně ve výběru nejsou," uvedl Athanasopulos na svazovém webu.

O postup na evropský šampionát budou hrát volejbalistky na dvou třídenních turnajích: od 6. května v Daugavpilsu v Lotyšsku a o týden později v Bosně a Hercegovině. Čtvrtým účastníkem skupiny F je Slovinsko, na ME postoupí dva týmy.

Poprvé po skončení ligových soutěží se národní tým sejde 12. dubna v Prostějově. Na konci května v Praze pak zahájí skupinu Evropské ligy proti Maďarsku, Bělorusku a Chorvatsku.

Širší nominace:

Nahrávačky: Kateřina Valková, Simona Bajusz, Květa Grabovská.

Univerzálky: Gabriela Orvošová, Klára Žarnovická.

Smečařky: Andrea Kossányiová, Michaela Mlejnková, Eva Hodanová, Lucie Nová, Petra Kojdová, Eva Svobodová, Denisa Pavlíková.

Blokařky: Veronika Trnková, Barbora Purchartová, Pavlína Šimáňová, Ivona Marková, Ema Kneiflová, Magdaléna Jehlářová.

Libera: Daniela Digrinová, Adéla Chevalierová, Veronika Dostálová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy