Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Psychický nápor ve finálové sérii. Hodně jsme to prožívali, řekl kouč Jihostroje po zisku titulu

Volejbalisté Českých Budějovic se po roční pauze vrátili na extraligový trůn, když v rozhodujícím pátém finálovém utkání porazili Duklu Liberec 3:0. Jihostroj tak slaví jubilejní desátý český titul. "Nejnáročnější to bylo psychicky. To jsme prožívali hodně. Bylo to vypjaté," prohlásil trenér René Dvořák.

Utkání Liberec - České Budějovice
zdroj: ČTK

Domácí v rozhodujícím utkání ukázali svou sílu, když ve všech třech setech dokázali otočit nepříznivý vývoj skóre. V závěrečné sadě se do sestavy Jihočechů vrátil univerzál Filip Křesťan a vyprodané publikum dostal do euforie nejlepší hráč utkání Petr Michálek.

"Jsem pyšný na všechny kluky, co byli na hřišti. I na ty, kteří se na hřiště nedostali. Pomohli nám během celé sezony. Výborně se předvedli oba univerzálové Filip Křesťan i Marek Šotola, vzájemně se doplňovali," chválil Dvořák.

"Co se týče smečařů, Petr Michálek měl po celou sezonu stabilní výkonnost. On je takový dělník na hřišti. Je to o přihrávce, hře v poli. Přes sezonu se neprosazoval, jak by chtěl, ale ve finále předvedl výborný výkon a dostal se na perfektní procenta," dodal Dvořák.

Při Michálkově servisu získali domácí málo vídaných deset bodů v řadě, otočili na 23:18 a bez problémů zápas ukončili. Ve finále pokaždé zvítězil domácí tým. Českobudějovičtí třikrát deklasovali soupeře ve své hale 3:0, Liberec vydřel pod Ještědem dvě pětisetové výhry.

"Zápasy u hostů v Liberci pro mě byly těžké, měli jsme tam dvakrát výhru na dosah a dvakrát nám to proteklo mezi prsty," řekl Dvořák. Domácí prostředí považuje za naprosto zásadní faktor.

"V hale strávíme osm, devět měsíců a servis, příjem servisu a orientace jsou pro hráče hrozně důležité. Bylo to vidět v zápasech, kdy Liberec u nás neprokazoval takovou výkonnost jako doma a my jsme doma hráli o 30 procent lépe než venku," zdůraznil trenér Jihostroje.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy