Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

První porážku Karlovarska zařídil Liberec, poslední Zlín padl po boji v Brně

Suverénní tažení volejbalistů Karlovarska extraligou skončilo. V Liberci vedli 2:0 na sety, měli mečbol, ale před Duklou se nakonec museli sklonit. Domácí tým v dramatickém závěru podržel v útoku ostřílený univerzál Jan Štokr a tečku za šlágrem 6. kola udělal esem střídající Patrik Indra. V dohrávce vyhrálo Brno nad posledním Zlínem až po pětisetové bitvě.

Karlovarsko do 6. kola neztratilo v lize jediný set a dlouho se pro něj vyvíjel ideálně i zápas v Liberci. Svěřenci Michala Nekoly ale předvedli senzační obrat a po zisku dvou bodů se posunuli na čtvrté místo tabulky. Štokr k tomu pomohl 29 body a úspěšností 56 procent v útoku.

Náskok západočeských lídrů v čele ligy se ztenčil na dva body. Přiblížily se jim totiž mistrovské České Budějovice po třísetové výhře v Ústí nad Labem. Před obhájcem stříbra Libercem jsou ještě pražští Lvi, kteří přehráli 3:0 Ostravu.

Derby v Odoleně Vodě nabídlo pětisetové drama, domácí zdolali Kladno v tie-breaku jasně 15:9. Cenné tři body získal i nováček Beskydy po vítězství 3:1 nad Příbramí.

Volejbalisté Brna napotřetí zvládli tie-break

Brňané odehráli třetí pětisetový zápas za sebou a po dvou nezdarech uspěli. Zlín vstoupil do soutěže pěti hladkými porážkami, až v minulém kole zabral a zdolal Ústí nad Labem. V Brně hosté dvakrát smazali ztrátu setu a připsali si do tabulky další bod, přesto zůstali na 12. místě.

Brňané v tie-breaku udolali Zlín

"Před zápasem i po prvním setu bych ten bod asi bral. Rozhodl servis, domácím se dařil víc," řekl trenér Zlína Přemysl Obdržálek. Na esa byl souboj vyrovnaný, obě mužstva si na podání připsala 11 přímých bodů.

Brněnský kouč Ondřej Marek si pochvaloval, že tým po dvou prohraných zápasech s Českými Budějovicemi a Libercem tentokrát pátý set zvládl (15:10). "Ten mančaft je mladý a takovými zápasy si musí projít. Zlín hrál výborně, na servisu nám strašně zatápěl," uznal Marek. Hlavní oporou byl autor 35 bodů Daniel Římal.