Prostějovské volejbalistky prohrály i s Libercem, do čela tak jdou Šelmy

Další porážku musely skousnout vítězky základní části z Prostějova. Svěřenkyně trenéra Michala Matušova tentokrát ve 21. kole extraligy nestačily 1:3 na soupeřky z Liberce. Z posledních pěti zápasů navíc vyhrály jen jeden duel, a proto se do čela po hladké výhře 3:0 s Olomoucí posunuly brněnské Šelmy.

Volejbalistky Prostějova
zdroj: VK Prostějov

Prostějov přitom vyhrál úvodní set drtivým výsledkem 25:11, jenže pak získal převahu domácí celek a nedovolil soupeři odvézt si ani bod. Dvaceti body přispěla k vítězství Dukly Nikola Kvapilová.

Šelmy poslaly na olomouckou polovinu dvorce osm es a zvítězily hladce 3:0. Olomouc prohrála potřetí za sebou, a zatímco z obou předchozích zápasů získala bod, v Brně na to pomýšlet nemohla. Šelmy vedou tabulku o bod.

Pošesté za sebou zvítězil v extralize pražský Olymp a po výhře 3:0 nad posledním Šternberkem se drží na dohled za vedoucím triem. Mistryně z KP Brno neztratily ani set ve Frýdku-Místku a posunuly se na šesté místo. Osmá příčka, poslední postupová do play-off, nově patří Přerovu.