Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2019

Prostějovské volejbalistky podlehly Coneglianu a v LM jsou bez bodu

Prostějovské volejbalistky prohrály ve druhém kole Ligy mistryň s Coneglianem 1:3. Svěřenkyně Miroslava Čady dosáhly v hale lídra italské ligy alespoň dílčího úspěchu, když vyhrály druhou sadu 25:21. Ještě ve čtvrtém setu favorizované soupeřky potrápily, nakonec si však připsaly druhou porážku a v tabulce skupiny B zůstaly bez bodu.

Julie Kovářová z Prostějova
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

"Soupeřkám jsme se vyrovnali na přihrávce, jejich velký útočný tlak byl však nad naše síly. Jsme ale spokojeni, protože jsme uhráli s tak silným soupeřem na jeho palubovce set," řekl trenér Čada.

Hanačky držely krok do poloviny prvního setu do stavu 9:10, pak už nestačily bránit rychlé akce soupeřek. Ve druhém setu české mistryně ovládly hru.

"Dostali jsme soupeřky pod tlak silným podáním. Ukázalo se, že i tak kvalitní celek po několika nevydařených akcích znervózní a chybuje," uvedl Čada. V útoku pak pochválil Herelovou a na příjmu libero Kovářovou.

Po prohraném třetím setu ještě Prostějov vzdoroval až do stavu 16:16. Pak už mu Conegliano dovolilo jediný bod. "Nestačili jsme čelit důraznému smečovanému podání, což rozhodlo," řekl Čada.

Ve třetím kole se Prostějov opět představí v Itálii, 25. ledna nastoupí v Novaře proti úřadujícím italským mistryním.

Imoco Conegliano - Agel Prostějov 3:1 (14, -21, 16, 17)

Rozhodčí: Geldofová (Niz.), Heppová Luc.). Čas: 104 min. Diváci: 2930.

Sestava a body Prostějova: Weissová 3, Emontsová 11, Trnková 3, Horká 10, Kossányiová 12, Herelová 13, libero Kovářová - Nová 1, Slavíková. Trenér: Čada.

Nejvíce bodů Conegliana: Fabrisová 22, De Kruijfová 18, Ramosová 13.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy