Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Prostějovanky musí skousnout další porážku, tentokrát s Libercem

Prostějovské volejbalistky prohrály v extralize čtvrtý z pěti zápasů. Desetinásobné mistryně nestačily na Liberec, v jehož hale podlehly 0:3 po setech 23:25, 18:25 a 13:25. V tabulce jim patří sedmé místo.

Radost volejbalistek Prostějova
zdroj: Facebook - VK Prostějov

Utkání sice s 16 body vládla prostějovská Gabriela Kopáčová, ale jinak hostující celek na Duklu nestačil. "Drželi jsme se se silným soupeřem v podstatě celé dva sety, hlavně v tom prvním setu jsme měli šanci, ale nakonec si to soupeř lepším útokem ubouchal," řekl trenér Prostějova Ľubomír Petráš. "Ve třetím setu jsme je už nepustily k ničemu," libovala si domácí kapitánka Simona Bajusz.

Přerov neuhrál v domácím prostředí ani set proti Ostravě. "Dva a půl setu jsme předváděly krásný volejbal s dobrou obranou na síti i v poli. Pak jeden chybný výrok rozhodčího plus servis Poláškové nám zkomplikovaly celý set, ale dotáhly jsme ho k vítězství," oddechla si ostravská kapitánka Helena Hrdličková.

Ostravský trenér Zdeněk Pommer v komentáři k inkriminovanému momentu označil verdikt spodního rozhodčího za kilometrový aut. "Dnes z holek vyzařovala velká chuť do hry a vůle po vítězství. Soupeře jsme mačkali celý zápas," dodal.

Jeho svěřenkyně vynesla výhra na třetí místo tabulky, vedoucí Šelmy Brno mají o dva body více. Liberec je čtvrtý.

UNIQA extraliga volejbalistek - 14. kolo:

Přerov - Ostrava 0:3 (-13, -15, -22)

Nejvíce bodů: Polášková a Jehlářová po 6 - Kalusková 15, Žarnovická 14, Štrbová 12.

Liberec - Prostějov 3:0 (23, 18, 13)

Nejvíce bodů: N. Kvapilová 12, Kohoutová 10, Trnková a Svobodová po 9 - Kopáčová 16, Fričová 8.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy