Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Itálie

Prostějov začal finále na výbornou. Olymp zdolal ve čtyřech setech

Prostějov – První krok k zisku šestého titulu v řadě udělaly volejbalistky Prostějova. Hanačky v úvodním finále extraligy na domácí palubovce porazily Olymp Praha 3:1 a připsaly si první bod v sérii hrané na tři vítězství.

Radost volejbalistek Prostějova
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Olymp je jediným soupeřem, který na české scéně dokázal obhájkyně mistrovského titulu v této sezoně porazit. V nadstavbové části extraligy zvítězily Pražanky doma 3:1, další čtyři vzájemné duely včetně pohárového finále však ovládl favorizovaný Prostějov.

Ten vstoupil do utkání rozpačitě a po sérii chyb ztratil koncovku první sady. To ale domácí hráčky nažhavilo a v dalších dvou setech palubovku ovládly. Zejména ve třetím dějství se Pražanky ocitly v hlubokém útlumu, prohrávaly už 5:19 a trenér Stanislav Mitáč se je při oddechových časech marně snažil hlasitými pokyny probrat.

Naději dal Olympu úvod čtvrtého setu, ale jeho pětibodový náskok byl zase záhy pryč. Pražský celek se držel až do stavu 21:21, jenže další tři body uhrál Prostějov a při druhém mečbolu skončil servis Ivety Halbichové daleko v autu.

"Byla na nás vidět nervozita, zvlášť v závěru prvního setu, kdy jsme nevyužili vedení o čtyři body a koncovku zbytečně ztratili. Naštěstí šlo o náš největší výpadek v celém střetnutí, jehož zbytek se nám podařilo zvládnout už lépe. Každopádně můžeme předvádět mnohem lepší volejbal," řekl po utkání prostějovský trenér Čada.

Jeho protějšek Stanislav Mitáč spokojený nebyl. "Sice jsme díky polevení Prostějova získali koncovku prvního setu a vypadalo to pro nás slibně, jenže pak naše hra ve druhé a zejména třetí sadě působila místy až bezradně. Do zápasu jsme se vrátili sázkou na maximální risk i bojovnost, bohužel nás neustále sráželo velké množství chyb v zakončení," řekl. 

"Byl to těžký zápas, ale udělaly jsme si to samy. Začínáme hrozně a i dnes jsme si v prvním setu zadělaly na problémy. Ani poslední set nebyl jednoduchý, po té jedenáctce si asi každý myslel, že to už půjde samo," řekla domácí hráčka Julie Jášová.

Olymp naposledy získal titul v roce 2008. Pak začala éra Prostějova, který vyhrál extraligu pětkrát za sebou, loni ve finále porazil Pražanky hladce 3:0 na zápasy.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih volejbalového utkání Prostějov - Olymp Praha

Prostějov - Olymp Praha 3:1 (-24, 18, 11, 22)

Rozhodčí: Hudík, Renčín. Čas: 95 min. Diváci: 500.
Sestavy a body:

Prostějov: Maleševičová 8, Borovinšeková 12, Carterová 19, Kossányiová 18, Steenbergenová 7, Vincourová 6, libero Jášová - Soaresová. Trenér: Čada.

Olymp: Hodanová 10, Sládková 4, Kvapilová 19, Mlejnková 17, Mudrová 7, Halbichová 2, libero Dostálová - Vinklerová, Trnková 1, Jančaříková, Kopecká, Škrampalová. Trenér: Mitáč.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy