Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Středoevropský pohár 1955

Prostějov začal extraligu tak, jak ji skončil. Jasně porazil Olymp

Extraliga volejbalistek začala hladkou výhrou mistrovského Prostějova v hale Olympu Praha 3:0. Obhájkyně titulu dominovaly zejména v úvodním setu, ve kterém deklasovaly soupeře 25:11, další dva už byly vyrovnanější, ale v obou svěřenkyně trenéra Miroslava Čady využily hned první možnost k jejich ukončení.

Radost volejbalistek Prostějova
zdroj: Facebook - VK Prostějov

Vítězství si připsaly za hodinu a 16 minut hry a Olymp porazily počtvrté za sebou, ale poprvé bez ztráty setu. Bodově táhla Prostějov Klára Faltínová, autorka 16 bodů.

Ve šlágru úvodního hracího dne mezi druhým a třetím týmem minulé sezony zvítězilo vicemistrovské Královo Pole na palubovce Liberce 3:2. Brňanky rozhodly zápas plný zvratů obrovským trhákem v tie-breaku, v němž od stavu 1:1 získaly deset bodů za sebou při podání Magdaleny Bukovské, s 25 body nejproduktivnější hráčky dne.

Tříbodovou domácí výhrou 3:1 nad Šelmami Brno vstoupily do sezony volejbalistky Olomouce, čtvrtého týmu minulého ročníku.

Soutěž začala úředně třetím hracím kolem a s měsíčním zpožděním oproti mužské extralize. Čekalo se na konec mistrovství světa s českou účastí, které vyvrcholilo v sobotu. Zápasy 1. a 2. kola týmy odehrají až v polovině listopadu a začátkem prosince.

Extraliga volejbalistek - 3. kolo:

Olymp Praha - Prostějov 0:3 (-11, -20, -22)

Nejvíce bodů: Virtová 11, Brancuská 8 Kalhousová a Šimáňová po 5 - Faltínová 16, Silvaová 11, Löffová 10.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články