Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Inter Milán - Bayer 04 Leverkusen

Prostějov vyzvou ve finále opět volejbalistky Olomouce

Ostrava - Finálová opakovačka. S Prostějovem si o titul stejně jako loni zahrají volejbalistky Olomouce. V semifinále po roce opět vyřadily Ostravu, když vyhrály sérii 3:1. Samotné finále začne v prostějovské hale příští víkend.

Utkání Prostějov - Olomouc
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Zatímco Prostějov v semifinále ve třech zápasech vyřadil KP Brno a postup slavil už ve středu, Hanačky získaly třetí bod dnes v Ostravě po vítězství 3:1.

Po prohře v úvodním utkání série olomoucké hráčky zaváhání napravily a mají nejen šanci obhájit stříbro, ale i získat domácí double. Na začátku března Prostějov senzačně připravily o Český pohár, hanácký rival je však před extraligovým finále favoritem na zisk devátého titulu v řadě.

"Dnes začali domácí s obrovským rizikem a dostali nás pod tlak. Pokud jsme hráli opatrně, tak jsme ztráceli, když jsme i my zariskovali, tak jsme soupeře přehrávali. Myslím si, že všechny semifinálové zápasy byly kvalitní," řekl olomoucký kouč Jiří Teplý.

Pro Ostravu byl loňský bronz historicky první medailí v extralize. Proti Královu Poli si zahraje o zopakování třetí příčky. "Dnes jsme obrovsky bojovali a měli výborný vstup do zápasu. Bohužel jsme měli v některých postaveních problém se ztrátou a to rozhodlo. Byla to oboustranná bitva servisů a obran," hodnotil domácí trenér Zdeněk Pommer.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy