Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally Řím

Prostějov senzačně porazil favorita Police

Štětín (Polsko) Volejbalistky Prostějova vybojovaly vítězství 3:2 na půdě lídra skupiny polského Chemiku Police a obraly v Lize mistryň dalšího jasného favorita o body. V prosinci senzačně v domácí hale porazily Rabitu Baku (3:2), další dva body přivezly nyní z Polska. Nejenže by jim nemělo uniknout pokračování ve čtvrtfinále Poháru CEV, oživily i šanci na postup do play-off Ligy mistryň.

Utkání Prostějov - Police
zdroj: ČTK autor: Vladislav Galgonek

Sehraný nováček elitní soutěže Chemik, který tvoří polské a srbské hráčky, si chtěl dnes definitivně pojistit překvapivé prvenství ve skupině, jenže jako vítězky vyšly z obrovské bitvy Hanačky. Přitom začátek utkání v hale ve Štětíně tomu vůbec nenapovídal.

"Do zápasu jsme šli s cílem uhrát v každém setu alespoň 20 bodů, abychom nevypadali trapně. Po prvním setu to s námi nevypadalo dobře. Volejbalistky Police hrály výborně, těžko jsme zastavovali jejich útoky," řekl kouč Prostějova Miroslav Čada.

První set Police suverénně získala 25:11, ale hostující hráčky pak podržel servis a po vydařené koncovce slovinské blokařky Borovinšekové, která dala tři body v řadě, se radovaly z vyrovnání. Pak zase zabral domácí tým. Ale svěřenkyně kouče Miroslava Čady nejenže udržely vysokou laťku, ale skvělým útokem rozhodly pro sebe čtvrtou sadu.

Body na konto Prostějova přidávala zejména kubánská univerzálka Simonová, jejíž útok ze zadní zóny Chemik stěží bránil. Do poloviny tie-breaku se zdálo, že druhý bod získá polský klub, ale Prostějov opět překvapil a získal další cenný skalp. Rozhodující set získal 15:12 a radoval se z jednoho z největších vítězství v krátké klubové historii. Simonová byla hvězdou zápasu s 32 body.

Nejlepší výsledek za sedm let

"Dnešní výkon a výsledek považuji za nejlepší v průběhu mého sedmiletého působení v Prostějově. Každopádně nás tento výsledek posunul do Poháru CEV," dodal Čada, který na Hané působí od léta 2008. Z pěti skupin LM postoupí do play-off 12 týmů, další čtyři spadnou do Poháru CEV. Ze čtvrtých míst tedy dva kluby, z nich Prostějov má nyní nejvíce bodů.

Chemik Police - Agel Prostějov 2:3 (11, -20, 17, -22, -12)

Rozhodčí: Kojv (Est.), Georgijev (Bulh.). Čas: 117 min. Diváci: 4 136.

Nejvíce bodů Police: Werbliňská 18, Glinková-Mogentaleová 17, Bjelicová 16.

Sestava a body Prostějova: Borovinšeková 6, Weissová 2, Markevičová 11, Kargová 10, Simonová 32, Kossányiová 10, libero Kovářová - Gambová, Soaresová 2. Trenér: Čada.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy