Následuje
VK Brno - VK UP Olomouc

Prostějov se znovu pokusí o postup do Ligy mistryň, stále ale řeší trenéra

Prostějov – Volejbalistky Prostějova se po zisku extraligového titulu opět přihlásí do kvalifikace Ligy mistryň. Vedení klubu momentálně řeší vedle rozpočtu na příští sezonu také obsazení trenérského postu. Kouč Miroslav Čada, který přivedl Prostějov ke všem dosavadním devíti titulům v řadě, přišel jen na záskok v závěru sezony místo Petera Gogy.

Prostějovská volejbalová radost
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"Momentálně nemáme definitivně vyřešené vůbec nic. Čekali jsme, jak dopadne extraliga. Každopádně bychom se měli znovu přihlásit do kvalifikace Ligy mistryň, neboť ziskem titulu jsme si vybojovali právo účasti v této soutěži," uvedl předseda správní rady klubu Petr Chytil.

Prvotní podle jeho slov bude, kolik peněz se podaří zajistit pro příští sezonu. Stěžejními tématy jsou také obsazení místa hlavního trenéra a následně skladba realizačního týmu i hráčského kádru. "Konkrétní jména uchazečů na místo hlavního kouče neprozradím, máme několik variant. Rozhodnout chceme v nejbližších týdnech," dodal Chytil.

Ve finále extraligy zdolaly obhájkyně titulu Olomouc 3:2 na zápasy. "Finálové drama bylo volejbalově krásné se šťastným koncem pro nás. Ale tak infarktové stavy bychom už neradi v domácí extralize zažívali. Naším cílem je složit dostatečně silný tým, který bude schopný přesvědčivě vyhrát domácí pohár i extraligu a prosadí se na mezinárodní scéně," uvedl Chytil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy