Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Prostějov se proti Eczacibasi držel jen v prvním setu

Prostějov – Volejbalistky Prostějova prohrály v úvodním utkání prvního kola play-off Ligy mistryň s tureckým Eczacibasi Istanbul 1:3. České mistryně zaskočily své soupeřky výborným výkonem v úvodním setu, v dalším průběhu zápasu už nestačily čelit tlaku zkušenějších a důraznějších soupeřek. Prostějov se ještě vzchopil ve čtvrtém setu, zlepšený výkon na zvrat nestačil. Odveta je na programu příští středu v Istanbulu.

Miroslav Čada s volejbalistkami Prostějova
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Prostějov vstoupil do zápasu excelentně. V sestavě se objevila i smečařka Simonová, která navzdory poranění kotníku chtěla nastoupit alespoň do části utkání. Důrazným podáním a přesnou obranou na síti získaly domácí volejbalistky pětibodový náskok. Turecký tým, který vyhrál v základní části jen s jednou porážkou skupinu D, se jen s obtížemi dostával do herního rytmu.

"Úvodní dva sety byly o podání. V prvním jsme dostali soupeřky pod tlak a nepustili je do útočení. Dařilo se nám vše. Ve druhém se karta obrátila," řekl kouč Prostějova Miroslav Čada, který vnímal omezené možnosti kubánské smečařky Simonové. "Ještě ráno jsem vůbec nevěřil, že by mohla nastoupit. Bohužel se na ní postupně projevila bolest, která ji omezovala ve výkonu. V každém případě ale zaslouží velké uznání," dodal kouč.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih volejbalového utkání Prostějov - Eczacibasi

Jeho útočné akce stačily Hanačky vykrývat i v poli, kde vynikala obětavostí libero Kovářová. Na druhé straně útoky českých mistryň připravovala nahrávačka Weissová a nejčastěji je zakončovala razantními smeči u sítě i ze zadního pole Simonová. Dobře jí sekundovala Kossányiová. Agresivita vynesla domácímu týmu sedmibodový náskok, který stačil ke klidnému závěru úvodního setu.

V dalším průběhu zápasu už ale české mistryně neudržely precizní a koncentrovaný výkon. Jejich kombinační souhra ztratila přesnost a uvadala i síla domácích smečařek. Naopak na turecké straně se rozehrála po poněkud nevýrazném vstupu do zápasu hlavní hvězda Eczacibasi smečařka De La Cruzová, jejíž dělové rány často znamenaly body.

Na síti zastavovala útoky chorvatská blokařka Poljaková. Volejbalistky Eczacibaci převzaly režii zápasu. Domácí volejbalistky uhrály ve druhém setu pouze 15 bodů a ve třetím ještě o jeden bod méně. "Nestačili jsme čelit velké útočné síle tří hvězdných smečařek Eczacibasi," poznamenal Čada. Hanačky se vzchopily až ve čtvrté sadě, kdy zejména zásluhou přesnějšího útoku středem sítě srovnaly skóre na 18:18.

Volejbalistky Eczacibasi ale už vítězství nepustily z rukou a hned prvním proměněným mečbolem si za 97 minut připsaly první vítězství a dobrou výchozí pozici do odvety. "Mrzí mě, že jsme nevyužili možnost ke zvratu. Dopustili jsme se dvou zbytečných chyb. Rozhodně ale naději do odvety máme. Také proto, že se nám uzdraví Simonová. A sní vzroste naše síla," tvrdí Čada.

Agel Prostějov - Eczacibasi Istanbul 1:3 (18, -15, -14, -21)

Rozhodčí: Saltalippi (It.) a Markov (Rus.). Čas: 97 min. Diváci: 1 500.

Sestava a body Prostějova: Markevičová 13, Kargová 9, Simonová 12, Kossányiová 8, Borovinšeková 8, Weissová 2, libero Kovářová - Gambová 1, Soaresová. Trenér: Čada.

Nejvíce bodů Eczacibasi: Demürová-Gulerová 20, De La Cruzová 17, Larsonová-Burbachová 16, Poljaková 13.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy