Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Prostějov nakročil za titulem lépe, první finále vyhrál ve čtyřech setech

Prostějovské volejbalistky vstoupily vítězně do extraligového finále. Svěřenkyně trenéra Miroslava Čady porazily v domácím prostředí Olomouc 3:1 po setech 25:22, 25:22, 22:25, 25:15.

Volejbalistky Prostějova
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Čada ocenil oboustranně vysokou úroveň hry. "Byl to náročný, vyrovnaný zápas, až poslední set byl jasnější v náš prospěch. V Olomouci bude důležité, jak se vyrovnáme s přihrávkou," řekl kouč vítězek. Finálová série má stejné obsazení třetím rokem po sobě. Loni začala vítězstvím Olomouce, nakonec ale prostějovské hráčky extraligový trůn uhájily po vítězství 3:2 na zápasy.

V tomto ročníku Prostějov vyhrál všech 28 utkání dlouhodobé části a v play-off zvítězil ve všech šesti případech 3:0, zatímco Olomouc postoupila přes Ostravu až ve středu. Jenže v prvním finále domácí hráčky zpočátku zaostávaly, až při šestibodovém manku (7:13) přišlo zlepšení, kterým set nakonec přece jen zachránily.

Olomouckým týmem to neotřáslo, dál držel vysoký standard zejména na bloku, ale i v druhé sadě pak přišel o slibný náskok 20:17. Až třetí set dovedly hostující volejbalistky k vítězství, ve čtvrtém dějství jim ale favorit utekl hned na počátku.

Je nám líto, video expirovalo.
Prostějov v prvním finále zdolal Olomouc

"Byl to pěkný zápas, akorát jsme ho prohráli," pousmál se olomoucký trenér Jiří Teplý. "Rozdílovou hráčkou byla Helena Horká, soupeř přes ni uhrával všechny rozhodující míče," dodal. Horká si v utkání připsala 26 bodů.

Prostějov uspěl i v šestém vzájemném duelu v sezoně. Finále se hraje na tři vítězství, druhý finálový zápas je na programu ve středu v Olomouci.

Finále play-off volejbalové extraligy žen - 1. zápas:

Prostějov - Olomouc 3:1 (22, 22, -22, 15)

Rozhodčí: Z. Grabovský, Krtička. Čas: 102 min.

Prostějov: Weissová 4, Emontsová 16, Trnková 9, Horká 26, Kossányiová 15, Herelová 6, libero Kovářová - Nová. Trenér: Čada.

Olomouc: Kubínová 4, Košická 12, Čutuková 9, Orvošová 12, Michalíková 16, Strušková 7, libero Sainová - Napolitano 5, Dedíková, Sajdová, Dudová 1. Trenér: Teplý. 

O 3. místo - 1. zápas:

Ostrava - KP Brno 3:2 (21, 20, -21, -20, 6)

Nejvíce bodů: Kojdová 16, Diatková 14, Zemanová 10 - Peneová a Pištěláková po 16, Suchá 14. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy