Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Portugalsko - Itálie

Příjemné odreagování. Volejbalisté si v přípravě na ME zkusili letní biatlon

Nevšedním způsobem si volejbaloví reprezentanti zpestřili svoji přípravu na zářijové mistrovství Evropy. V Jabloneckých Břízkách si pod odborným dohledem vyzkoušeli letní variantu biatlonu.

Je nám líto, video expirovalo.
Volejbalisté okusili letní biatlon

Volejbalisty seznamoval s pro ně nezvyklým sportem bývalý trenér mužské reprezentace Marek Lejsek a piloval s nimi především střelbu.

"Volejbalisti si zkusili nejdříve klidovou střelbu, kde se seznámili se zbraní, a pak si vyzkoušeli biatlon jako takový ve štafetovém závodě. Není sníh, takže běželi na sucho. Byli velice šikovní," poznamenal Lejsek.

Střelba vestoje často pokazí závod profesionálům a i volejbalisty hodně trápila. "Nezdá se to, ale je to hrozný rozdíl. Vleže jsem dal pět z pěti, ale vestoje to už bylo horší," podotkl s úsměvem kapitán volejbalové reprezentace Jakub Janouch.

Úvodní týden soustředění na mistrovství Evropy reprezentanti pracovali hlavně na fyzické kondici, a tak jim biatlonové odreagování přišlo vhod. "Kluci do toho dávali hodně. Je vidět, že jsou unavení, takže jsme jim trochu povolili, ale čeká nás ještě dlouhá doba," uvedl trenér Michal Nekola.

Hlavní zprávy