Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Přerovské volejbalistky srovnaly čtvrtfinálovou sérii s Prostějovem

Přerovské volejbalistky oplatily Prostějovu úvodní porážku a po vítězství 3:0 na sety srovnaly stav čtvrtfinálové série na 1:1. V dalším ze zápasů Olomouc podruhé porazila Ostravu, podruhé vyhrála rovněž liberecká Dukla.

Volejbalistky Přerova
zdroj: ČT24 autor: Iva Gambová

Šestý celek tabulky Přerov vyhrál úvodní set 25:23, v druhé sadě pak prostějovské obhájkyně titulu deklasoval rozdílem jedenácti bodů. V třetí sadě se vedení několikrát přelilo z jedné strany na druhou, koncovku ale znovu ovládl domácí tým.

Prostějovský trenér Lubomír Petráš si postěžoval, že jeho svěřenkyně nezvládly ostré podání domácích hráček. "Příjem nám úplně odešel. Přerovu se pak samozřejmě mnohem líp bránilo, někdy jsme dělali na hřišti až naivní věci. Náš slabý výkon nemohl na tak výborně hrajícího protivníka stačit. Musíme jít dál a dát všechno do příštího zápasu," řekl Petráš.

Hlavní přerovskou oporou byla autorka 18 bodů Vendula Měrková. Domácí hráčky výborně blokovaly, obranou na síti získaly 16 bodů.

Olomouc ani podruhé neztratila s Ostravou set a v sobotu může v domácím prostředí postoupit do semifinále. "První set vyrovnaný, my jsme byli nekoncentrovaní, dělali jsme chyby. Ostrava se chytla, koncovka byla naštěstí pro nás. Pak už zápas proběhl v klidu, byl podobný jako v Olomouci, měli jsme ho pod kontrolou. Nejsem spokojený s množstvím našich nevynucených chyb," uvedl olomoucký trenér Jiří Teplý.

Liberec si druhou výhru nad KP Brno připsal až po tie-breaku. Naopak brněnské Šelmy vyrovnaly sérii s Olympem Praha díky hladkému třísetovému vítězství.

Čtvrtfinále play-off volejbalové extraligy žen - 2. zápasy:

Ostrava - Olomouc 0:3 (-23, -12, -17)

Nejvíce bodů: Diatková 11, Faltínová 9, Zemanová a Nečasová po 6 - Orvošová 15, Michalíková 11, Kossányiová a Strušková po 8. Stav série: 0:2.

Přerov - Prostějov 3:0 (23, 14, 23)

Nejvíce bodů: Měrková 18, Personová 11, Šapovalová 10 - Bežandolská 9, Horká 7, Toufarová 6. Stav série: 1:1.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy