Předkolo extraligy volejbalistů otevřela výhra Brna a Odoleny Vody

Papíroví favorité z Brna a Odoleny Vody vstoupili lépe do předkola play-off v extralize volejbalistů. Oba týmy vyhrály úvodní domácí zápasy 3:1, vítězové Českého poháru z Beskyd v Brně i Benátky nad Jizerou v Odoleně Vodě pro sebe rozhodli shodně pouze druhý set.

Sestřih utkání Brno – Beskydy

Brňanům se povedlo porazit Beskydy poprvé v sezoně, v obou zápasech v základní části přitom neuhráli proti soupeři ze severu Moravy ani set.

Hosté po historickém triumfu v domácím poháru, na jehož závěrečném turnaji porazili senzačně Lvy Praha a ve finále Odolenu Vodu, prohráli i třetí extraligový zápas 1:3.

Odolena Voda oplatila Benátkám po třech dnech porážku z posledního kola základní části. V sezoně už vyhrála středočeské derby potřetí, vedle prvního utkání v extralize uspěla i v poháru.

Poražené celky budou v pátek hostit druhé zápasy, a pokud se jim podaří série vyrovnat, vrátí se týmy k rozhodujícím utkáním do Brna a Odoleny Vody.