Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Pražští Lvi uspěli také v Příbrami a k postupu do finále jim chybí jediné vítězství

Příbram podlehla Lvům v semifinále play-off volejbalové extraligy 1:3 na sety a v sérii prohrává už 0:2 na zápasy. Domácí Středočeši sice vyhráli třetí set 25:19, ale druhou porážku už neodvrátili. Pražané jsou tak jednu výhru od postupu.

Utkání Lvi Praha – Příbram
zdroj: VK Lvi Praha autor: Ladislav Adámek

Příbram, nečekaný přemožitel Liberce ve čtvrtfinále, ve své hale Lvy mnohem více potrápil než o tři dny dříve. Pražané po vysoké úspěšnosti v útoku zejména blokařů Argentince Pabla Crera a Kanaďana Fynniana McCarthyho i zásluhou lepší obrany získali první set 25:21 a druhý 25:20. Pak se ale dočkali Středočeši.

Nahrávač Daniel Rosenbaum předvedl sérii servisů včetně čtyř es a Příbram díky němu otočila skóre ze 16:17 na 24:17. Nakonec získala i kýžený poslední bod a poprvé v sérii také set. Podobnou senzaci jako v listopadu, kdy Příbram Lvy jako poslední tým v domácí soutěži porazila, nicméně svěřenci argentinského kouče Juana Manuela Barriala nedopustili. Poslední dějství jim patřilo v poměru 25:22.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Příbram – Lvi Praha

"Ve třetím setu zlepšili servis a my jsme nehráli chytře. A pak byli nervóznější," řekl České televizi středový hráč Crer, jenž získal cenu pro hráče zápasu a připsal si 12 bodů. Druhý blokař McCarthy jich vybojoval dokonce 19.

Domácí kouč Lubomír Vašina výkon svého týmu označil za dobrý. "Ale hraje se na vítězství, takže spokojení být nemůžeme. Nemáme takové zkušenosti," uvedl. V úterý pokračuje druhé semifinále České Budějovice – Kladno, první bod získali v sobotu v kladenské hale Jihočeši po výhře 3:0.

Semifinále play-off volejbalové extraligy mužů – 2. zápas:

Příbram – Lvi Praha 1:3 (-21, -20, 19, -22)

Nejvíce bodů: Tevkun 16, Gabriel 10, Šábrt 8 – Schouten 21, McCarthy 19, Crer 12. Stav série: 0:2.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články