Následuje
FIS magazín SP

Počtvrté už to nevyšlo, Češi nezískali s Koreou ani set

Suwon - Po třech vítězných bitvách s Korejci prohráli čeští volejbalisté poslední vzájemný zápas s asijským soupeřem 0:3. Zápas Světové ligy v Suwonu jim nevyšel a postup ze skupiny E je hodně vzdálený. S deseti body z osmi zápasů jsou Češi třetí, do Final Four v Austrálii projde jen vítěz skupiny.

Čeští volejbalisté
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Od začátku to byl zcela jiný vstup do utkání než v sobotním zápase. Hráči byli nekoncentrovaní a bez bojovnosti," popsal asistent trenéra Jindřich Licek. Už v prvním setu přišli na hřiště ze střídačky Haník, Linz a Finger, i tak český tým prohrál 16:25.

Noví hráči na palubovce zůstali, hra se vyrovnala, ale ani bod do tabulky už hosté nevydřeli. Dosavadní všechny tři zápasy s Koreou přitom česká reprezentace vyhrála 3:2. "V průběhu utkání jsme se dostávali postupně do hry, ale na rozjeté, až euforicky hrající domácí to nestačilo," dodal Licek.

Příští týden v pátek a v sobotu se čeští volejbalisté představí doma v Opavě proti Portugalsku, prestižní soutěž zakončí o týden později na půdě lídra skupiny v Nizozemsku.

Sestřih volejbalu Korea - Česko

Světová liga volejbalistů - skupina E v Suwonu:

Korea - ČR 3:0 (16, 23, 25)

Rozhodčí: Huhtaniska (Fin.), Kamdoum (Kam.). Čas: 84 min. Diváci: 4150. Sestava a body ČR: Habr 3, Michálek 4, Holubec 1, Kriško 3, Baránek 7, Mach 7, libero Juračka - Haník 1, Linz 12, Finger 8, Široký 2. Trenér: Šmejkal.

Druhý zápas skupiny E:

Portugalsko - Nizozemsko 3:1 (20, 26, -21, 18)

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy