Po výhře nad Italy postupují Perušič se Schweiner do play-off turnaje v Uberlandii

Úspěšný postup ze skupiny za sebou v brazilské Uberlandii mají Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem. Čeští beachvolejbalisté do play-off postupují po vítězství nad Italy Samuelem Cottafavou a Paolem Nicolaiem 2:1.

Se dvěma výhrami obsadili v tabulce druhé místo za světovými jedničkami Andersem Molem a Christianen Sörumem z Norska, kterým ve čtvrtek podlehli 0:2. O čtvrtfinálových soupeřích české dvojice bude jasno po dohrání dalších skupin.

S Cottafavou a Nicolaiem se české jedničky utkaly letos podruhé a znovu zvítězily ve třech setech. Stejně jako v lednu v Dauhá Perušič se Schweinerem ztratili vyrovnaný první set. V Kataru ho prohráli po velkém boji 29:31, tentokrát v úvodní sadě podlehli 19:21. Další set měli po dvou čtyřbodových šňůrách v úvodu ve své moci. V tie-breaku odskočili ze stavu 11:11 třemi vyhranými výměnami do rozhodujícího trháku.