Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Po šokující výhře jsou ambice vysoké. Ostrava chce bojovat o elitní čtyřku

Ostrava – Extraliga volejbalistek má za sebou úvodní dvě kola. O senzační start nového ročníku se postaraly hráčky Ostravy, když v pěti setech položily na lopatky dvacet měsíců v domácích soutěžích neporažený Prostějov. Trenér Zdeněk Pommer mladší si start do sezony pochvaluje, stejně tak dlouhodobou koncepční práci týmu.

Je nám líto, video expirovalo.
Trenér Ostravy Pommer ml. hostem SZ: Vstup do sezony je skvělý

Účastnice Ligy mistryň z Prostějova loni s českým soupeřem ani jednou neklopýtly a poslední porážku v lize utrpěly v únoru 2014. Jenže v nové sezoně volejbalové extraligy padl suverénní Prostějov hned v prvním kole.

"Byly tam vypjaté chvilky, ale zvládly jsme to. Je to skvělý vstup do sezony," prohlásil ve Sportovních zprávách trenér Zdeněk Pommer mladší.

Ostrava zaskočila královny posledních sedmi ročníků dvěma novými smečařkami a duo Marie Toufarová a Helena Kojdová dovedlo Ostravu po dvou hodinách k parádní výhře 3:2. "Výborně se nám povedl vstup do prvního setu, což ovlivnilo celý zápas," podotkl Pommer. "Od půlky zápasu jsme byli lepší v útoku a výborně jsme servírovali," dodal.

Ve druhém kole si Ostrava poradila s Frýdkem-Místkem a spolu se Šternberkem, se kterým se utká o nadcházejícím víkendu, vede tabulku extraligy. Obhájkyně mistrovského titulu z Prostějova jsou po dvou kolech se čtyřmi body až na třetím místě.

V roce 2012 se Ostrava zachránila mezi elitou, v další sezoně skončila osmá, loni šestá a letos na jaře čtvrtá. "Chceme letos skončit lépe než v loňské sezoně. Pracujeme dlouhodobě a tento výsledek ukázal, že se chceme rvát o horní čtyřku," uvedl Pommer s odkazem na to, že letošní nadstavba je určena pro nejlepší čtyři celky základní části.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy