Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Plážové tituly získali suverénní Perušič se Schweinerem, ženské vítězky tak dominantní nebyly

Bez většího překvapení a šoku vyvrcholilo domácí mistrovství v beach volejbalu. Tituly mistrů republiky získaly v Opavě nejvýše nasazené páry Ondřej Perušič, David Schweiner a Markéta Nausch Sluková, Barbora Hermannová.

David Schweiner a Ondřej Perušič
zdroj: ČTK autor: Pryček Vladimir

Mužští vítězové prošli turnajem bez zaváhání, Nausch Sluková s Hermannovou oplatily ve finále sobotní porážku mistryním do 22 let Marii Sáře Štochlové s Martinou Maixnerovou. 

Perušič se Schweinerem neztratili v Opavě ani set, ve finále si poradili s loňskými vicemistry Václavem Berčíkem s Janem Dumkem 21:16 a 21:12. Společně se z domácího titulu radují poprvé, předloni Perušič slavil s Janem Vodičkou.

"Jsem moc rád, že jsme konečně vyhráli společný titul. Nebylo to jednoduché. Byla to pro nás dobrá generálka před mistrovstvím Evropy," řekl Perušič.

Je nám líto, video expirovalo.
MČR v plážovém volejbalu vyhráli Perušič se Schweinerem

Obhájkyně prvenství Sluková s Hermannovou musely po prohře se Štochlovou s Maixnerovou do oprav. V nich uspěly, v semifinále ve třech setech zvítězily nad turnajovými dvojkami Michaelou Kubíčkovou s Michalou Kvapilovou a ve finále už je Štochlová s Maixnerovou podruhé nezaskočily. Favoritky vyhrály 22:20 a 21:13.

Kubíčková s Kvapilovou nakonec skončily až čtvrté. "Holky se na nás jako vždycky rozjely, nedaly nám nic zadarmo. My jsme dobře servírovaly. Až na jednu pasáž v druhém setu, kdy mi nešlo přihrát jejich skvělý servis a honila jsem Maki po celém kurtu, jsme si udržely náskok," řekla Hermannová.

Poražené finalistky zklamané nebyly. "Cíl byl získat medaili, chtěla jsem stříbro. To, že jsme ve čtvrtfinále dokázaly porazit Maki s Bárou alespoň jednou za sezonu, je za mě skvělý úspěch," uvedla Štochlová.

Mistrovství ČR v plážovém volejbalu v Opavě:

Muži: Finále: Perušič, Schweiner - Dumek, Berčík 2:0 (16, 12), o 3. místo: Šépka, Semerád - Maňas, Sedlák 2:1 (19, -19, 10).

Ženy: Finále: Hermannová, Nausch Sluková - Štochlová, Maixnerová 2:0 (20, 13), o 3. místo: Resová, Dunárová - Kvapilová, Kubíčková 2:1 (18, -20, 13).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy